Tılsım'lı Prenses

Tılsım'lı Prenses
24.04.2012 Salı

Türk kızı Tılsım Tanberk, Liechtenstein Prensi Rudolf ile gizlice evlendi. Üstelik İstanbul'da ve tüm jet sosyeteden habersiz bir şekilde

İstanbul geçtiğimiz hafta Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelen Prens, Prenses, lord ve düşeslere ev sahipliği yaptı. Herkesten saklanan düğün töreninin görüntülerine sadece TAKVİM Gazetesi ulaştı. İşadamı Olgun Tanberk'in Robert Koleji'nde okuduktan sonra New York'ta Colombia Üniversitesi'ni bitiren kızı Tılsım Tanberk, ABD'de tanıştığı Prens Rudolf Von Liechtenstein ile uzun süredir beraberdi. Çift geçtiğimiz aylarda evlilik kararı aldı. Tören İstanbul'da yapılacaktı. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden özel uçakları ile gelen 70 üst düzey davetli, gizli bir şekilde Çırağan Oteli'ne yerleşti. İlk olarak 19 Nisan perşembe akşamı Les Ottoman'da Kına Gecesi yapıldı. Ertesi gün Tılsım Tanberk ve Rudolf Von Liechtenstein çifti Esma Sultan'da bir davet verdi. Cumartesi 16.00'da ise Tılsım ile Rudolf Harbiye'de bulunan Saint Esprit Katedrali'nde evlendi. Türk ve Avrupa medyasından özenle saklanan nikah için Liechtenstein Kraliyet Ailesi'nin özel fotoğrafçısı getirildi. Nikahın ardından da Çırağan Sarayı'nda düğün töreni yapıldı. Çift, pazar günü de seçkin misafirlerine Four Seasons Otel'de brunch verdi.

SIR GİBİ SAKLANDI
TAKVİM'in ulaştığı bilgilere göre, çift yaşamlarının 6 ayını Türkiye'de, diğer 6 ayını ise Liechtenstein ile ABD'de geçirecekler. Bu nedenle çiftin güvenliği için nikah bilgileri saklandı. Ayrıca Liechtenstein ailesi evliliğin magazin konusu olmasını da istemiyor.

MEVLÜT YÜKSELBİZE ULAŞIN