Toplu infaz

Toplu infaz
24.04.2012 Salı

3 Mart'ta kaybolan Emine Düzkaya ile oğlu Çağan Özoğlu ve gelini Özlem Aslan Özoğlu'nun gömülen cesetleri, vahşi hayvanlar tarafından eşilince bulundu

Gaziantep'teki aile boyu infazın cesetlerini piknikçiler buldu. Vahşi olay şu şekilde meydana geldi; 27 yaşındaki Çağan Özoğlu, 1.5 yıldır arkadaşlık yaptığı 22 yaşındaki Özlem Aslan Özoğlu'nun hamile kalması üzerine, genç kızın ailesinden habersiz resmi nikah kıydı. Ardından İstanbul'da yaşayan annesi 45 yaşındaki Emine Düzkaya'yı çağırıp, geçen 3 Mart'ta hep birlikte Özlem Aslan Özoğlu'nun ailesinin evine giderek, düğün tarihi ve diğer hazırlıklarla ilgili görüştü. Bu görüşmenin ardından evden ayrılan anne, oğul ve gelini ne bir gören oldu ne de haber alınabildi.

OTOMOBİLİNDE KAN İZİ
Polis, Özlem Arslan Özoğlu'nun cinayetten sabıkası bulunan babası Abdullah Aslan (62) ile annesi Elif Arslan (57) ve erkek kardeşleri Mehmet, Fırat ve Mustafa Arslan'ı gözaltına aldı. İfadelerinde Emine Düzkaya ve oğlunun evlerine gelip düğünle ilgili görüştüklerini ve daha sonra kızlarıyla birlikte ayrıldıklarını söyleyen aile üyeleri, daha sonra serbest bırakıldı. Ailenin otomobilinde bulunan 'Kan benzeri' lekelerden alınan örnekler ise DNA testi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Bu arada kayıp 3 kişinin cep telefonlarını takibe alan polis, anne ile oğlunun telefonlarının sinyallerine Karşıyaka semtinde ulaştı. Gözaltına alınan şüphelilerin sim kartları şifresiz olan telefonları çöp kutusunda buldukları belirlenince serbest bırakıldı.

PİKNİKÇİLER GÖRDÜ
Polisin olayla ilgili soruşturması çok yönlü sürerken, önceki gün akşam saatlerinde Kilis'in merkeze bağlı Deliçay köyü yakınlarındaki Afrin Çayı'nın kenarında piknik yapan vatandaşlar, topraktan dışarı çıkmış ve hayvanlar tarafından parçalanmış ayakları görünce jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, bölgeyi kazında Emine Düzkaya ile oğlu Çağan Özoğlu ve gelini Özlem Aslan Özoğlu'na ait olduğu ileri sürülen 3 ceset buldu. Cesetler, Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

İbrahim GÜNEŞ-Adsız GÜNEBAKANBİZE ULAŞIN