Çarpıcı dram

Çarpıcı dram
25.04.2012 Çarşamba

Erzurum'da yaşanan gölet faciasında ölen TEDAŞ işçisinin ailesi, ışığı göremedi! 34 TL'lik faturayı ödeyemeyen talihsiz ailenin elektriği kesildi...

Erzurum Aşkale'deki Karasu Baraj Göleti, karayazı yazdı. Göletin içinden geçen enerji hattını onarmak isterken ölen 5 işçinin acısı, karanlıktan çıkamadı. Buz gibi suda boğularak ölen 5 işçiden Feridun Öztürk'ün (37) ailesini, bu kez elektrik faturası çarptı. Öztürk kara toprağa bırakılırken, ailesi kendilerine kesilen faturaya ağladı.

'KİRADA OTURUYORUZ'
Talihsiz işçinin ailesinin yaşadığı evin elektriği, 34 TL'lik fatura yüzünden kesildi. TEDAŞ görevlileri, 20 Nisan tarihinde aile evde yokken şalteri indirdi. Acının karanlığından kurtulamayan aile ise yaşananlara isyan etti. Kayınpederi Hanifi Öztürk ve 3 çocuğu ile birlikte kalan Perihan Öztürk (36), gözyaşlarına hakim olamadı. "TEDAŞ hayatımızı kararttı" diyen Öztürk, şunları söyledi: "Evimiz kira. Fatura da ev sahibimizin adına kayıtlı. Faturanın son ödeme tarihi 17 Nisan'dı ama eşimin acısı yüzünden ödemeyi unuttuk. Şimdi mum ışığında yaşıyoruz."

DÜNYALARI YIKILDI
Evlat acısıyla yaşayan 83 yaşındaki Hanifi Öztürk ise yaşananlara isyan etti. Oğlunun ölümüyle dünyası başına yıkılan yaşlı adam, karanlık odada gözyaşı döktü. Öztürk, "Bu kadar insafsız olunmaz. Mum ışığında geçirdiğim o gece, yatağımda sabaha kadar ağladım" diyerek yaşadıklarını anlattı.

1.5 SAATLİK CAN SAVAŞI
5 ocağı söndüren kaza, 4 Nisan 2012'de meydana geldi. Aralarında Feridun Öztürk'ün de bulunduğu 5 TEDAŞ işçisi, barajdaki arızaya müdahale etmek istedi. Ancak bindikleri bot alabora olunca, işçiler göle düştü. 1.5 saat boyunca buz kütlelerine tutunan işçiler, ne yazık ki öldü.

Sinan AYDINBİZE ULAŞIN