Ceset varil!

Ceset varil!
25.04.2012 Çarşamba

Eski kiracı, 8 yıl önce öldürdüğü kişinin cesedini varilde sakladı. Cinayet ise ev sahibinin kötü koktuğu için hurdacıya satamadığı varil elinde kalınca ortaya çıktı

Tekirdağ'da, etrafı saçla kapatılmış ve içinden kötü kokular gelen varili açan jandarma, 8 yıl önce öldürülen bir kişinin cesediyle karşılaştı. 17 yıl tek katlı müstakil evde kiracı olarak oturan asansör tamircisi Hasan Cüneyöz (40), 2 yıl önce Çanakkale'ye taşındı. Ev sahibi Aydoğan Ermiş (71) ise 8 yıl önce kiracısı Cüneyöz'ün getirip, evin bahçesine koyduğu varili önceki gün bir hurdacıya 70 liraya sattı. Ancak hurdacı bir gün sonra varilden kötü kokular geldiğini söyleyerek varili iade etti. Ermiş, bunun üzerine varili su deposu yapmak için yazlık evine götürdü. Etrafı tamamen saçla kaplı varilden kötü kokular geldiğini kendisi de fark eden ev sahibi, eski kiracısı Hasan Cüneyöz'ü arayarak, varili hurdacıya satacağını söyledi. Paniğe kapılan Cüneyöz ise ev sahibine varile asla dokunmamasını, kendisinin gelip, alacağını söyledi. Şüphelenen ev sahibi, durumu jandarmaya haber verdi. Ekipler, üzeri 2 kat saçla kapatılan varili kesici yardımıyla açtığında çürümüş bir ceset buldu. Varile çuval içerisinde konulan cesedin etrafının gazete ve köpüklerle kapatıldığı belirlendi. Ceset, varille birlikte kamyonete konularak, otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, jandarma da varili alacağını söyleyen Hasan Cüneyöz'ü beklemeye başladı.

YUMRUKLA ÖLDÜRMÜŞ
Kiraladığı otomobille Çanakkale'den Tekirdağ'a giden eski kiracı, karşısında jandarmayı görünce kaçtı. Aracın kiralık olduğunu belirleyen jandarma, aracı uydudan takibe aldı. Şüpheli, Lapseki Limanı'nda kıskıvrak yakalandı. Yapılan inceleme varilde bulunan cesedin 8 yıl önce ortadan kaybolan 2 çocuk babası Hüseyin Özan'a ait olduğu belirlendi. İfadesinde cinayeti kabul eden Cüneyöz, "Patronum olan Özan biriken maaşımı vermedi. Birlikte alkol alırken paramı istedim. Paramı vermeyince de yumruklayarak öldürdüm" dedi.

Abdullah YALÇINBİZE ULAŞIN