Kusurlu bulundu

Kusurlu bulundu
27.04.2012 Cuma

Okula giderken minibüs altında kalarak ölen Didem Zeynep Çakar ile Ezgi Nil Topuz'un ölümünde sürücüye asli kusurlu raporu verildi

Bursa'daki Fatih Lisesi Fen Bölümü'nde okuyan ve birbirlerinden hiç ayrılmadıkları için "can arkadaşlar" diye bilinen Didem Zeynep Çakar (15) ve Ezgi Nil Topuz (15), birlikte Zeynep'in evinde kaldı. Geç saatlere kadar ders çalışan liseli iki kız, 25 Kasım 2010 günü sabah okula gitmek için yola çıktı. Ancak İzmir yolunda el ele tutuşup karşıya geçmek isteyen iki arkadaşa Güner Çalışkan'ın kullandığı minübüs çarptı. Kazada Didem Zeynep Çakar aynı gün, ablası da kendisinden 6 yıl önce trafik kazasında ölen Ezgi Nil Topuz ise kazadan 10 gün sonra hayatını kaybetti. Kazanın ardından sürücü tutuklanırken, hakkında 'taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

AİLELER KARŞI
Kazayla ilgili davada sona yaklaşılırken, İstanbul Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi'nden beklenen rapor mahkemeye ulaştı.Raporda Didem Zeynep Çakar ve Ezgi Nil Topuz'un tali kusurlu, sürücü Güner Çalışkan'ın ise asli kusurlu bulunduğu belirtildi. Kızlarını kaybeden ailelerin avukatı Seffan Kılınç bilirkişi raporunu kabul etmediklerini ifade ederek, olay yerinde mahkeme heyetinin katılacağı bir keşif yapılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, keşif talebini reddederek duruşmayı erteledi.

Tuna Çam


BİZE ULAŞIN