Milli rezalet

Milli rezalet
27.04.2012 Cuma

Beden öğretmeni milli atlet, 5 kız öğrenciyi taciz etti. Skandal ise çocukların olayı ailelerine anlatması sonucu patlak verdi. ‘Taciz suçlamasını’ reddeden 2 çocuk babası öğretmen tutuklandı. ‘Yüz karası’nın eşi ise ‘Kocam böyle bir şey yapmaz’ dedi

Sakarya'da öğrencisini kaçıran, İstanbul'da ise kız öğrenciye tecavüz eden öğretmenin ardından bir utanç haberi de Erzurum'dan geldi. Beden öğretmeni olarak görev yapan milli atlet Selahattin S. (29), 5 kız öğrenciyi okulda taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı. Olay, Horasan İlçesi Kurtuluş İlköğretim Okulu'nda meydana geldi.

'BENİ ÖPMEK İSTEDİ'
İddiaya göre, kız öğrencilerden G.B. (13), K.Y. (13), Ç.Y. (14), Y.F. (14) ve H.K. (15), beden eğitimi öğretmeni Selahattin S'nin elle ve sözlü tacizine uğradı. Skandal ise öğrencilerin durumu ailelerine anlatması sonucu ortaya çıktı. Kız öğrencilerin psikolog eşliğinde ifadesine başvuruldu. Mağdurlardan Ç.Y, "Öğretmenimiz kızları tek tek odasına çağırarak, 'Size jimnastik öğreteceğim' diyordu. Odasına gittiğimde hoş olmayan şeyler söylüyordu. Davranışlarından çok utandım" dedi. G.B. ise öğretmenin kendisini öpmek istediğini, izin vermeyince de kızdığını belirterek "Çok korktum, hemen kaçtım" diye konuştu.

2009 YILINDA İTALYA'DA TÜRKİYE'Yİ TEMSİL ETMİŞ
2 çocuk babası öğretmenin eşi Ferda S, kocasının böyle şeyler yapmayacağını savundu. Selahattin S'nin atletizmdeki başarısı ise dikkat çekti. Antalya'da yapılan 12 bin 900 metrelik dağ koşusunda, "Büyük Erkekler" kategorisinde Erzurum'u temsil eden milli atlet Selahattin S., 50.06'lık dereceyle Türkiye ikincisi olmuştu. Milli atlet, Eylül 2009'da İtalya'da yapılan Dağ Koşu Şampiyonası'nda ise Türkiye'yi temsil etmişti.


Sinan AYDIN
BİZE ULAŞIN