Sınıfta dehşet

Sınıfta dehşet
27.04.2012 Cuma

Liseli kız, tartıştığı öğretmenini arkadaşlarının gözü önünde bıçakladı. Ağır yaralanan kadın, komada yaşam savaşı veriyor

İstanbul Esenyurt'taki Kıraç Lisesi'nde öğrenim gören 9.sınıf öğrencisi S.A. (16), dün okul müdürüne giderek, derslerinin zayıf olduğunu ve artık okumak istemediğini belirterek tasdiknamesini istedi. Müdürün 'Seneye çalışır geçersin. Bırakma okulunu" şeklindeki telkinlerine rağmen S.A, ısrarla tasdiknamesini istedi. Bunun üzerine müdür de yaşının küçük olduğunu ve tasdiknameyi velisine verebileceğini söyledi. Bir süre müdür ile tartışan S.A, daha sonra "Son kez arkadaşlarımı göreceğim" diyerek sınıfa gitti.

KARNINDAN BIÇAKLADI
İddiaya göre, ders ortasında sınıfa dalan öğrenciyi, Edebiyat öğretmeni Narife Çekçek'in (28) uyardı. Bunun üzerine A., cebinden çıkarttığı bıçakla öğretmenini yaraladı. Öğrencilerin çığlık sesleri duyan ve sınıfa koşan öğretmenlerin etkisiz hale getirdiği S.A. çağırılan polise teslim edilirken, kanlar içinde kalan bir çocuk annesi öğretmen Çekçek hastaneye kaldırıldı. Talihsiz kadının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Deniz DERİN
BİZE ULAŞIN