Suda pit'irdi

Suda pit'irdi
27.04.2012 Cuma

Denizde kendisine saldıran Pitbull'u öldüren Yunus, 'o anı' anlattı: Köpekten kurtulup kıyıya çıktım. Yüzümdeki kanı fark edince tekrar suya atladım ve onu boğdum.

İstanbul Kartal, önceki gün film gibi bir olaya sahne oldu. 14 yaşındaki Yunus Y, Tekel Müdürlüğü karşısındaki bölgede denize girdi. Bu sırada Okan A'a (20) ait Zeus ismindeki Pitbull cinsi köpek Yunus'a saldırdı. Yunus, denizde kendisine saldıran köpekle boğuşmaya başladı. Dehşet anına tanık olan vatandaşlar ise bir hamle ile Yunus'u denizden çekip aldı. İşte film gibi olay da bu andan sonra yaşandı. Yüzündeki kanları gören Yunus, intikam hırsıyla tekrar suya atladı. Pitbull'la denizde boğuşan öfkeli çocuk, tüm gücüyle köpeğe saldırdı. Ve denizdeki boğuşma Zeus'un ölümüyle sonuçlandı. Kanlar içinde Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Yunus ise tam 6 saat süren bir ameliyat geçirdi.

ZEUS'A DERİN DARBE
Plastik Cerrahisi Kliniği'nde tedavi altına alınan Yunus, yaşadığı dehşeti şöyle anlattı: "Suda yüzerken köpek bana saldırdı. Bu sırada köpeğin sahibi 'Kaçma ısırmaz' diye seslendi. Ben de kaçmadım. Ama köpek beni ısırdı. Bu sırada köpek boğazıma saldırdı. Ardından da yüzümü ısırdı. Denizin üzerinde 10 dakika kadar, suyun altında da 5 dakika köpekle boğuştum. Çevredekiler beni kurtardı. Dışarı çıktığımda yüzümdeki kanı fark edince şok yaşadım ve tekrar denize atladım. Köpeği boğdum. Ben yüzmeyi seviyorum. Dipte uzun süre kalabiliyorum. Onu denizin dibine çekerek boğdum."

ÇENESİ 5 TON BASIYOR
'Pitbull'lar, 19 Yüzyıl'da İngiltere'de Bulldog ve Terrier cinsi köpeklerin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Ağırlığı 17 ila 20 kg arasında değişen Pitbull'lar, güçlü bir gövdeye sahip. 'Pitbull'ların çenesi ise yaklaşık 5 ton basınç uygulayabiliyor. Bu arada 'Pitbull'lar, düşmanıyla öldüresiye savaşıyor. Pek çok ülkede de bu köpekleri beslemesi yasak...

UCUZ KURTULDU
Yunus Y'in akrabası olan Serkan A. ise film gibi bir olaya tanık olduğunu söyledi. Yunus'un ölümden döndüğünü belirten Anlargu, şöyle devam etti: "Yunus o sırada boğazını korumuş. Bu köpekler zaten öldürmek maksadıyla ilk olarak boğaza saldırıyor. Şah damarı zedelenseydi, Yunus ölebilirdi. Bu köpeklerin beslenmesine ben de karşıyım."

* Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Yunus'un durumu iyi. Ancak doktorlar ısırıklar sonucu Yunus'un yüzünde izler kalabileceğini belirtiyor.

* Yunus'la boğuşan Pitbull cinsi köpek, derin darbe yedi. Bu arada köpeğin sahibi Okan A., gözaltına alındı.

ERDOĞAN YAPIK

BİZE ULAŞIN