Kalpten facia

Kalpten facia
30.04.2012 Pazartesi

Sürücüsü kalp krizi geçiren minibüs 50 metreden Göksu Irmağı'na uçtu 5 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi yaralandı. Şoförün kalbi birkaç kez durdu

Adana'da, nişan törenine giden köylüleri taşıyan minibüsün şoförü direksiyon başında kalp krizi geçirince bir felaket yaşandı. Kaza dün sabah Saimbeyli ilçesi Himmetli köyü yolunda meydana geldi. Salim Gökbük'ün (24) nişan töreni için, Himmetli ve Güleşen köylerinden Musa Karlıkçı'nın kullandığı minibüse binen Gökbük'ün yakınları, damadın yaşadığı Kozan'a bağlı Akdam köyüne gitmek için yola çıktı. Minibüs sürücüsü Karlıkçı seyir halindeyken kalp krizi geçirdi. Sürücü direksiyon hakimiyetini kaybedince, minibüs yol kenarındaki çoban Cafer Özder'e çarptıktan sonra Göksu Nehri'ne uçtu. 50 metreden uçan araçtaki yolculardan bazıları kendi imkanlarıyla bazıları da çevreden yetişenler tarafından kurtarıldı.

AMBULANS HELİKOPTER
Ancak araçta sıkışan Emine, Nihayet, Zöhre ve Abdullah Gökbük ile çoban Özder olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralı 14 kişi ise ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Durumu ağır olan kalbi birkaç kez duran Karlıkçı ise ambulans helikopter ile Adana'ya sevk edildi. Kazanın ardından bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildi, ancak kayıp olmadığı açıklandı.

Murat KARAMANBİZE ULAŞIN