Zayıf erkeklik

Zayıf erkeklik
30.04.2012 Pazartesi

Kadına şiddet ağırlaştı! Selma Kaymaz 120 kiloya çıkınca, eşi Esat D. onu boşadı. Üstüne bir de iş kapıları yüzüne kapandı.

Adana'da yaşayan Selma Kaymaz (38), 1996'da dayısının oğlu Esat D. (39) ile evlendi. Çiftin bu evlilikten iki erkek çocuğu oldu. Evlendiğinde 73 kilo olan Kaymaz, hamilelik dönemlerinde kilo aldı. Kilolarını bir türlü veremeyen talihsiz kadına, zehirli guatr teşhisi konuldu. Ancak yanlış tedavi sonucu Kaymaz, bir anda 120 kiloya ulaştı. İşte "kocaman ayıp da" bundan sonra başladı. 120 kilo olan Kaymaz'ın durumu eşini rahatsız etti. Esat D., "Şişmansın" deyip eşine boşanma davası açtı. Çaresiz kalan Kaymaz, çocuklarının nafakasını ödemesi durumunda eşinden boşanmaya razı oldu.

HAYATINI DEĞİŞTİREN MEKTUP
Ancak kilo şiddeti, toplumsal alanda da Kaymaz'ın peşini bırakmadı. Kirada oturan ve tek başına iki çocuğuna bakan vefakar kadın, işe alınmadı. Çaresiz kadın son olarak durumunu Çukurova Kaymakamlığı'na bir mektup yazdı. Mektubu okuyan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İpek Kobaner, Kaymaz'ın durumunu geçen hafta Adana'ya giden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e anlattı. Bakan Şahin, Kaymaz'ın evine gitti. Genç kadın ve çocuklarına sahip çıkan Şahin, talihsiz kadına iş sözü
verdi.


KENDİSİ DE ŞİŞMANDI...'
Bakan
Şahin'in ziyaretiyle yüzü yeniden gülmeye başlayan Kaymaz, başından geçenleri şöyle anlattı: "Boşandığım eşim kilolarımdan dolayı sürekli hakaret ediyor, şiddet uyguluyordu. Bana sürekli 'Hantalsın, boşayacağım' diyordu. Kendisi de şişmandı ama... O yüzden ayrılmak zorunda kaldım. Kiramı ve çocuklarımın masraflarını karşılayamadığım için tekrar iş aramaya başladım. Başvuru yaptığım yerler fiziğime bakıyor, vazgeçiyorlardı. Bakan Fatma Şahin, bana ve çocuklarıma sahip çıktı. Kendisine çok teşekkür ediyorum."

MURAT KARAMAN

BİZE ULAŞIN