Bayram sabahı camide vahşet

Bayram sabahı camide vahşet
26.10.2012 Cuma

Mersin'de bir camide gönüllü temizlik işi yapan Abdulhalim Özkan, Bayram Namazı'ndan sonra caminin giriş kapısında başı gövdesinden kesilmiş halde bulundu

Mersin'de bir kişi, gönüllü olarak temizlik işi yaptığı caminin giriş kapısındaki merdivenlerde başı gövdesinden kesilerek öldürüldü. Toroslar ilçesi, Mevlana Mahallesi'ndeki Nur Camisi'nde yaklaşık 7 yıldır gönüllü olarak temizlik işi yapan Abdulhalim Özkan (48) bayram namazından sonra caminin merdivenlerinde başı gövdesinden kesilerek vahşi şekilde öldürülmüş olarak bulundu.

TEMİZLİK İÇİN KALDI
Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Özkan'ın başı gövdesinden ayrılmış cesedini caminin dış kapı girişindeki merdivenlerde buldu. Olay yerinde inceleme yapan polisler caminin imamı Hasan Ayten'e ulaştı. Ayten'in, polise verdiği ilk ifadesinde, "Bayram Namazını cemaatle birlikte kıldık. Cemaatin camiden ayrılmasından sonra bende camiden ayrılırken saat 09.00 civarında Abdulhalim Özkan'ı camide temizlik yapmak üzere kaldığını gördüm" dediği öğrenildi.Bu arada, olayı duyan mahalle sakinleri cami etrafında toplandı. Bahçelerde çalışarak geçimini sağlayan 5 çocuk babası Abdulhalim Özkan'ın yakınları geldikleri olay yerinde sinir krizi geçidi. Fenalık geçirenlere ambulansta müdahale edildi. Özkan'ın cesedi hastanenin morguna kaldırıldı.


BİZE ULAŞIN ; ;