At yerine teleferik

At yerine teleferik
28.10.2012 Pazar

Trabzon'da yeni evlenen Kara çifti, evlerine ulaşabilmek için tehlikeli bir yolculuk yapmak zorunda kaldı. Gelin İncilay, at yerine ilkel teleferiğe bindi

Atalarımız, 'Gelin ata binmiş, ya nasip demiş' ama Trabzon'da gelin İncilay Kara, at yerine ilkel bir teleferiğe bindi. Şalpazarı ilçesinde evlenen çift, düğünün ardından evlerine, Ağasar Deresi üzerindeki teleferiği kullanarak ulaştı. Öğretmen İncilay Sarı ile grafiker Çağdaş Kara, Karaışık Mahallesi'ndeki evlerine gitmek için yol olmayınca, ilkel teleferiğe binmek zorunda kaldı.

150 METRE YÜKSEKLİKTE

Gelin İncilay Kara, eşi ve akrabalarının yardımıyla teleferiğe oturdu ve yaklaşık 150 metre yüksekten Ağasar Deresi'nin üzerinden geçti. Çok korktuğunu söyleyen gelini eşi Çağdaş Kara sakinleştirmeye çalıştı. "Ben teleferiğe binmeye alışkınım ama eşim çok korktu" diyen damat, şöyle konuştu: "Bundan sonra ne yaparız bilmiyorum. Eşim bir daha bu teleferiğe binmez. Yetkililerden artık buraya yol yapmalarını istiyoruz. Birileri canından olmadan bize yardım eli uzatılmalı."
BİZE ULAŞIN