Hayırsız evlat

Hayırsız evlat
28.10.2012 Pazar

Eşinin dostunu öldürdüğü için yattığı cezaevinden izinli çıkan genç babasını öldürdükten sonra işyerini de ateşe verdi ama kaçamadı

Kocaeli'de babasını öldürüp iş yerini ateşe veren şahıs, İstanbul'a kaçmak isterken otogarda yakalandı. Eski eşinin dostunu öldürdüğü gerekçesiyle cezaevinde bulunan Osman B. (22) izinli olarak cezaevinden çıkarak Cumhuriyet Mahallesi Şen Sokak'ta bulunan babasına ait muhasebeci dükkanına gitti. İddiaya göre burada babası Kenan B. ile bir süre tartışan Osman B. babasını bıçaklayarak öldürdü. Baba katili olan genç ardından da işyerini ateşe vererek kaçtı. İtfaiye tarafından yangın söndürüldükten sonra Kenan B.'nin bıçaklandığını belirleyen polis ekipleri olayla ilgili geniş çapta soruşturma başlattı. Polis ekipleri kısa zamanda yaptıkları incelemeler sonucunda Kenan B.'nin, oğlu Osman B. tarafından öldürüldüğünü, belirledi. Polis ayrıca zanlının ise İstanbul'a gitmek üzere olduğunu belirledi.

İSTANBUL' A BİLET

Sivil polis ekipleri hemen İzmit Otogarı çevresinde tedbir aldı. Bir süre sonra otogara gelen Osman B., İstanbul'a gitmek için bilet aldı. Zanlı otobüse binince karşısında polisleri görünce şaşırdı. Ekipler Osman B.'yi, babasını öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına aldı. Sorgulanmak üzere Asayiş Şube'ye götürülen Osman B.'nin babasıyla yine eski karısı nedeniyle tartıştığı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN