Umutlandıran fotoğraf

Umutlandıran fotoğraf
28.10.2012 Pazar

Suriye'nin 69 gündür rehin tuttuğu Cüneyt Ünal'ın son fotoğrafı yayınlandı. Talihsiz gazetecinin eşi, 'Umudumu kaybetmedim' dedi

Suriye'de bir Japon Gazetecinin hayatını kaybettiği olayın ardından suriye Ordusu tarafından tutuklanan Muhabir Bashar Fehmi ve Cüneyt Ünal'ın tutukluluğunun üzerinden 69 gün geçti. Cüneyt ve Bashar'ın serbest bırakılması için bir çok koldan girişimler sürerken Cüneyt Ünal'ın 4 gün önce 24 Ekim'de çekilen bir fotoğrafı yayınlandı. İnsani Yardım Vakfı'nın görevlileri tarafından çekildiği belirtilen fotoğraf Ünal ailesini umutlandırdı. Cüneyt Ünal'ın Halen Halep'te bir hapishanede tutulduğu öğrenilirken eşi Nuran Ünal, "Çok şükür hayatta. En azından 3 gün önce çekilen fotoğraf. Durumunu iyi gördüm. Ancak zayıflamış ve gözlerinin altında çökmeler var. Minik kızımız Sahra hep babasını arıyor. Elindeki oyuncakları sürekli babasının fotoğrafına uzatıyor. 'Baba al' yapmaya başladı. Kahroldum. Umarım çok yakında mutlu olacağız" dedi.

BOMBA YAĞIYOR
Kurban Bayramı'nda ateşkesin yürürlüğe girdiğine rağmen çatışmaların sona ermediği Suriye'de, Esad'a bağlı güçler sivil halkın üzerine bomba yağdırmaya devam ediyor. Bayramın ilk iki gününde toplam ölü sayısı 200'e yaklaşırken, özellikle Halep ve çevresinde yoğun çatışmaların yaşandığı belirtildi. Özgür Suriye Ordusu yetkililerinden Abdulcebbar Ukeydi, "Esad güçlerinin dünya kamuoyunda prim yapmak ve yeniden toparlanmak için ateşkes kararını kullandı" dedi.


BİZE ULAŞIN