PKK'dan hain saldırı!

PKK'dan hain saldırı!
31.10.2012 15:58 Güncelleme: 31.10.2012 16:50

Hakkari'de cezaevlerindeki açlık grevlerini bahane ederek gece saatlerinde izinsiz gösteri yapan terör örgütü yandaşları, Hakkari Üniversitesi rektörlük binasının camlarını kırıp, bir ilköğretim okulunu kundakladı.

Alınan bilgiye göre, BDP Hakkari il örgütü tarafından cezaevlerindeki açlık grevlerine dikkati çekmek bahanesiyle düzenlenen eylemin ardından çıkan olaylar, gece geç saatlere kadar devam etti.

Güvenlik güçlerinin müdahalesi ile ara sokaklara dağılan terör örgütü yandaşları, çevre yolundaki Hakkari Üniversitesi rektörlük binasına saldırdı.
Taş ve molotofkokteylleri ile binanın camlarını kıran göstericiler, binaya girerek malzemelere de zarar verdi.

Sabah saatlerinde olay yerine giden İl Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, binada incelemelerde bulundu.

BEKÇİYİ HASTANELİK ETTİLER
Yeni Mahalle'de 370 öğrencinin eğitim gördüğü Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu'nu da hedef alan terör örgütü yandaşları, aynı saatlerde okula taş ve molotofkokteylleri ile saldırdı.

Okulda görevli bekçiyi darp eden ve cebindeki anahtarları alarak içeri giren göstericiler, okulu ateşe verdi. Zemin katında büyük çapta hasarın oluştuğu okulda eğitime ara verilirken, yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Sabah saatlerinde okula giden öğretmen ve öğrenciler ise eğitime ara verilen okuldan ayrılmak durumunda kaldı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sena Yakut, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece geç saatlerde okula saldıran bir grubun, kendilerine karşı koymaya çalışan bekçiyi darp ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

''Grup, tartakladıkları bekçinin yanındaki anahtarı alıp okulun kapısını açarak içeri giriyor ve alt katı ateşe veriyor. Güvenlik güçleri okulda incelemelerde bulunacak. Yapılan incelemenin ardından okul tadilattan geçirilerek yeniden eğitime açılacak.''

Okullarının bu yıl 3 kez kundaklandığını vurgulayan öğrenciler ise, 'Eğitim hakkımız söke söke alırız' şeklinde slogan atarak, şunları kaydetti:

''Bir hafta boyunca okulumuza gelemeyeceğiz ve derslerimizden geri kalacağız. Eğitim hakkımız elimizden alınmaya çalışılıyor. Bizim ne günahımız var. Biz eğitimimizden geri kalmak istemiyoruz. Değişik illerden gelen öğretmenlerimiz bizleri okutmak için görev yapıyor. Ama bizim milletimiz, okumamıza izin vermiyor.''
BİZE ULAŞIN