Son dakika... CHP'de kazan kaynıyor! Muharrem İnce toplantıya çağırılmadı!

Son dakika... CHP'de kazan kaynıyor! Muharrem İnce toplantıya çağırılmadı!
29.08.2018 23:33 Güncelleme: 29.08.2018 23:58

CHP’nin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, bugün gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısına göndermede bulunarak, “Bu toplantıya cumhurbaşkanı adayını davet etmemek sorun, toplantıda yalan söylemek ayrı bir sorun. Seçimden sonra beni davet etmiş ama ben gitmemişim! Benim olmadığım yerde zor durumdan kurtulmak için yalana başvurmak koltuk sevdası değil de nedir? Ben partiliyim davet gelseydi iki elim kanda olsa giderdim.” dedi.

CHP'de Muharrem İnce ve Kılıçdaroğlu arasında yaşanan koltuk kavgası devam ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde parti meclisi ( PM) toplantısı yapıldı.

Toplantı sonrası Twitter hesabından açıklamalarda bulunan CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharem İnce, söz konusu toplantıyı yeden yere vurdu!

Muharrem İnce, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajlarda şu ifadeleri kullandı:

'Seçimden 66 gün sonra seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla Parti Meclisi toplantısı yapıldı. Bu toplantıya Cumhurbaşkanı Adayını davet etmemek sorun, toplantıda yalan söylemek ayrı bir sorun.

Seçimden sonra beni davet etmiş ama ben gitmemişim! Benim olmadığım yerde zor durumdan kurtulmak için yalana başvurmak koltuk sevdası değil de nedir? Ben partiliyim davet gelseydi iki elim kanda olsa giderdim.''Yediğimiz yemeğin saatini televizyonda geçen alt yazıdan öğrendim, yemeğin saatini ve yerini basına ben söylemedim, basını oraya ben davet etmedim, yemekte konuşulanları basına söylemekle suçluyorsunuz. O yemeğe basın ilgisini çeken sizsiniz.'

'O yemek sayenizde herkesin bildiği, herkesin merak ettiği bir yemek haline geldi. Konuşulanları niye açıklamışım? Ne açıklayacaktım menüyü mü? Bana oy veren 15 milyona karşı sorumluluğum var benim!'

'Bu toplantı seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla yapılmış ise Cumhurbaşkanı Adayı davet edilmeliydi. Cumhurbaşkanı Adayı hakkında yalan konuşmak için düzenlenmişse vah partimizin ve ülkemizin haline!'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde düzenlenen toplantı yaklaşık 8 saat sürdü.

ODTÜ'NÜN RAPORU: CHP BÜYÜKŞEHİRLERİN TAMAMINDA OY KAYBI YAŞADI
Toplantıda, 24 Haziran'da yapılan seçim sonuçlarıyla ilgili ODTÜ'de akademisyen bir ekibin hazırladığı raporun sunumu yapıldı.

Yaklaşık 3 saat süren sunumda rakamlar üzerinden akademik bir değerlendirme yapıldığı belirtilirken, sunumda, CHP'nin sahip olduğu büyükşehirlerin tamamında oy kaybı yaşadığının altının çizildiği öğrenildi.

İLÇE BAZINDA EN BÜYÜK KAYIP ÇANKAYA'DA!
İlçe bazında da değerlendirmeler yapılan sunumda en büyük oy kaybının ise Çankaya ilçesinde olduğunun değerlendirildiği ifade edildi.

SERT TARTIŞMALAR YAŞANDI
PM'de, partide değişim isteyen üyelerle yönetim arasında sert geçen tartışmalar yaşandığı da öğrenildi.

Değişim isteyen üyelerin milletvekili seçimleri sırasında yanlış yöntem izlendiğini savunduğu, yönetimin ise bunu kabul etmediği kaydedildi. Aynı üyelerin "küsen seçmenlerin" kazanılması gerektiği yönündeki önerisinin ise yönetim tarafından "küsen seçmen olmadığı" gerekçesiyle kabul edilmediği belirtildi.

KILIÇDAROĞLU YÖNETİMİ "SÜRPRİZ ADAYLAR OLACAK" DEDİ, PARTİLİLER ÇİLEDEN ÇIKTI
Yönetimin "yerel seçimlerde sürpriz aday olacağı" yönündeki açıklamalarının da PM'de tartışma konusu olduğu, bazı üyelerin buna, "sürpriz adaya gerek yok, tabandan, parti örgütünden, halkın içinden adaylar olmalı" diye tepki gösterdiği ifade edildi.

BİZE ULAŞIN