Başkan Erdoğan'dan 30 Ağustos mesajı : "Yeni zaferlerin eşiğindeyiz"

Başkan Erdoğan'dan 30 Ağustos mesajı : "Yeni zaferlerin eşiğindeyiz"
30.08.2018 04:09 Güncelleme: 30.08.2018 04:14

Erdoğan: 30 Ağustos Zaferi şartlar ne kadar zor olursa olsun başarıya ulaşma konusunda daima açık bir yol bulunduğuna işaret ediyor. Bugün de yeni zaferlerin, yeni başarıların eşiğinde bulunduğumuza inanıyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan, mesajında şöyle dedi:

ZAFERLERİN SON HALKASI: Bizlere bu zaferi armağan eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve ordumuzun tüm mensuplarını rahmetle, tazimle, şükranla yad ediyor; şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ağustos ayındaki zaferler zincirimizin bu son halkası, Türk Milletinin istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Malazgirt'le başlayan Anadolu'yu kendimize vatan kılma mücadelemizin asla bitmeyeceğini, en zor dönemimizde, 7 düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile ilan etmiştik. 30 Ağustos Zaferi, bu kararlılığımızın yeni bir şahlanışa dönüşmesinin adıdır. Türk Milleti, 15 Temmuz'da, emperyalist heveslere karşı istiklalini ve istikbalini koruma hususundaki azmini bir kez daha dünyaya göstermiştir. Tarihimizin her döneminde olduğu gibi bugün de, kendimizle birlikte umudunu bize bağlamış tüm mazlumlar ve mağdurlar için mücadele ediyoruz. Bu yüce gönüllülük ülkemizin zaafı değil, tam tersine en büyük güç kaynağıdır.


BU MÜCADELEYİ MUTLAKA KAZANACAĞIZ: Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir. Diğer zaferlerimiz gibi, 30 Ağustos da bize, şartlar ne kadar zor olursa olsun başarıya ulaşma konusunda önümüzde daima açık bir yol bulunduğuna işaret etmektedir. Geçtiğimiz 16 yılda ülkemizin kat ettiği mesafe, bize bunun mümkün olduğunu göstermiştir. Bugün de yeni zaferlerin, yeni başarıların eşiğinde bulunduğumuza inanıyorum. Türkiye'ye ve Türk Milletine güvenenlerle birlikte mutlaka bu mücadeleyi de kazanacağız. Bu vesileyle bir kez daha, şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

YILDIRIM: 15 TEMMUZ'DA BU ŞUURU GÖSTERDİK
TBMM Başkanı Binali Yıldırım: Tarihinde esaret yüzü görmemiş asil milletimiz, varlığını hedef alan saldırılar karşısında büyük bir sorumluluk şuuru ile hareket ederek, istikbalini karartmak isteyen şer güçlerine fırsat vermemiştir. Bu şuurun en müşahhas örneklerinden biri de 15 Temmuz 2016'da yaşanmıştır. Milletimiz, istilacı, işgalci emperyalistlerin devletimize sinsice sızan iş birlikçileri eliyle gerçekleştirmek istedikleri darbe girişimini bastırarak büyük bir vatanseverlik örneği sergilemiştir.

AKAR: ORDUMUZUN VATANINI KORUMA AZMİ SÜRÜYOR
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Kahraman Türk ordusunun, Çanakkale'de ve Dumlupınar'da gösterdiği vatanını ve milletini koruma azmi, bugün de aynı kararlılık ile devam etmektedir.

BAHÇELİ: MİLLET BEKASINA SAHİP ÇIKACAK
MHP lideri Devlet Bahçeli: Türk milleti dün olduğu gibi bugün ve yarın da bekasına sahip çıkacak, vatan üzerinde sinsi plan yapanların tezgâhlarını bozup başlarına geçirecek cesaret ve dirayettedir


SABAH
BİZE ULAŞIN ; ;