Son dakika: Başkan Erdoğan: İdlib'de ciddi bir katliam yaşanır

Son dakika: Başkan Erdoğan: İdlib'de ciddi bir katliam yaşanır
05.09.2018 01:26 Güncelleme: 05.09.2018 01:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan'daki temaslarını tamamlayarak, özel uçak "TUR" ile Ankara'ya gelişinde uçakta gazetecilerle sohbet etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib, konusunda tarafları uyardı. "İdlib'de şu anda çok acımasız bir süreç işletiliyor. Bir felaket yaşanırsa çok ciddi katliam yaşanır." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan'daki temaslarını tamamlayarak, özel uçak "TUR" ile Ankara'ya gelişinde uçakta gazetecilerle sohbet etti.

İDLİB'E SALDIRI KATLİAM OLUR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib, konusunda tarafları uyardı. "​Bizim için şu an İdlib'deki durum önem arz ediyor. Çünkü İdlib'de şu anda çok acımasız bir süreç işletiliyor. Orada 3,5 milyon insan var. Allah korusun, bir felaket yaşanırsa, çok ciddi bir katliam yaşanır. Bu insanların birinci derecede kaçabileceği yer yine Türkiye. Bizim belli şeyler çözüldü, artık Türkiye'den geri dönüşler başladı havasında olduğumuz bir dönemde, şimdi bu tür bir risk gündemde. Önümüzde gerek Mevlüt Çavuşoğlu'nun, gerek Savunma Bakanımızın muhatapları ile görüşmeleri var. Bu görüşmeleri önemsiyoruz. Hepsinden öte Tahran zirvesini çok önemsiyoruz."

BİZE ULAŞIN