Kayıp Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kardeşi öldürüldü mü?

Kayıp Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kardeşi öldürüldü mü?
11.10.2018 16:18 Güncelleme: 11.10.2018 16:43

Tüm dünyanın gözünü çevirdiği kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayında yeni bir iddia daha ortaya atıldı. İddialara göre Cemal Kaşıkçı'nın kardeşi ve eşi Cidde’de Pazartesi gecesi eve giren maskeli kişiler tarafından öldürüldü. Çocukları ise kaçarak kurtuldu.

Beyrut'ta basılan Diyar gazetesinde yer alan habere göre, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha haber alınamayan Cemal Kaşıkçı'nın kardeşi Ahmet Kaşıkçı ile karısı Cidde'de öldürüldü. İddiaya göre, eve gelen maskeli ve kılıçlı şahıslar Ahmet Kaşıkçı ve karısını öldürdü, Kaşıkçı'nın üç çocuğu ise kaçtı.

KILIÇLARLA SALDIRDILAR

Ahmet Kaşıkçı'nın bir komşusu, eve giren şahısların ellerinde kılıçlar olduğunu ve kafasını koparana kadar Ahmet Kaşıkçı ve karısının başına ve omuzuna kılıç salladıklarını, Ahmet Kaşıkçı'nın üç çocuğunun kaçarak komşularının evine sığındığını söyledi.

Komşular, daha sonra Suudi polislerin gelerek kendilerine dağılmalarını söylediğini ve cesetleri alıp bilinmeyen bir yere götürdüklerini, daha sonra gelen polislerin evde sabaha kadar inceleme yaptıklarını söyledi.

Ahmet Kaşıkçı'nın 18 yaşındaki oğlu Muhammed Kaşıkçı'nın kaçarak izini kaybettirdiği belirtildi. Polisin, Ahmet Kaşıkçı'nın evinin kapısını demir bloklarla kapatarak, eve kimsenin yaklaşmaması emrini verdiği kaydedildi.

BİZE ULAŞIN ; ;