Cumhur İttifakı görüşmelerinde son aşama! Rapor Başkan Erdoğan'ın önünde

06.12.2018 09:51 Güncelleme: 06.12.2018 10:44

AK Parti ile MHP’nin yerel seçimde ittifak çalışmaları ile ilgili hazırlanan rapor Başkan Erdoğan’a sunuldu. Erdoğan, Bahçeli ile yapacağı görüşmenin ardından ittifaka son şeklini verecek. Edinilen bilgiye göre AK Parti'nin, MHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'de büyükşehir belediye başkan adayı göstermemesine karşılık jest olarak Osmaniye, Mersin ve Iğdır olmak üzene 3 ili önerdiği belirtiliyor.

AK Parti ile MHP arasında sürdürülen yerel seçimde ittifak görüşmeleri bitmek üzere. AK Parti Genel Başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki MHP'li Sadır Durmaz ile yaptığı görüşmeleri ve ittifak yapılması düşünülen 30 büyükşehir ve ilçeleriyle açıklanmayan illere yönelik hazırladığı iki ayrı raporu dün ve önceki gün Başkan Erdoğan'a sundu. Erdoğan dün parti genel merkezinde geç vakitlere kadar adaylarla ilgili çalışmalarını sürdürdü.

AK PARTİ BU İLLERDE ADAY ÇIKARMAYACAK

Öte yandan AK Parti'nin aday çıkarmayacağı iller de netleşti. AK Parti; Isparta, Manisa, Karabük, Bartın, Kars, Adana, Mersin, Osmaniye illerinde aday çıkarmayarak MHP'ye jest yapacak. Bu iller halihazırda MHP'nin yönetiminde.

BİZE ULAŞIN