Son dakika: Başörtülü kızlara hakaret eden Deniz Çakır ifade verdi

11.01.2019 10:46 Güncelleme: 11.01.2019 14:44

Başörtülü kızlara bir AVM'de hakaret eden oyuncu Deniz Çakır, başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi. Çakır, gazetecilerin ''Arabistan'a gidin dediniz mi?'' sorusuna "Hayır" yanıtını vererek savcılıkta kıvırdı.

İstanbul'da bir alışveriş merkezinin kafesinde başörtülü kadınlara hakaret eden oyuncu Deniz Çakır, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde ifade verdi.

SAVCILIKTA KIVIRDI
Çakır, adliye çıkışında yaptığı açıklamada, "Bahsi geçen hiçbir şeyi yapmadım. Suçlamalar benim bugüne kadar duruşuma ters" dedi. Çakır, görüntülerin savcılığa sunulduğunu söyledi.

Deniz Çakır, "Yapılan suçlamaları kesinlikle reddettim. Ben bugüne kadar hiç kimseyi kadın, erkek, başörtülü, başörtüsüz, hayat tarzı, cinsiyeti, dini, inancı, rengi için ayırmadım. Tam tersine birleştirmek için sosyal projelerde bulundum. Benim her zaman bugüne kadar duruşum ve yaptığım şeyler bellidir. Ayrıştırmak için değil, birleştirmek için bir sürü mücadele verdim. Bahsi geçen hiçbir şeyi de yapmadım. Zaten ifademi de verdim. Suçlamalar benim bu güne kadar ki duruşuma ters. Bir sanatçı bir kadını başörtülü, başörtüsüz diye ayırmaz. Benim hayatımda türbanlı, başörtülü, farklı dinden, renkten, ailemden, arkadaşlarımdan, hayranlarımdan bir sürü insan var. Bugüne kadar hepsini sarıp, sarmaladım. Hepsi beni çok severler. Şu anda da yanımdalar" diye konuştu.

GÖRÜNTÜLER VAR MI?
Deniz Çakır 'Olaya dair görüntüler var mı?' sorusuna da ''Görüntüler var, sunduk. Şu anda yargı süreci var. Daha fazla konuşmam yasal olarak doğru değil. Bütün görüntüler incelendi, zaten ortada her şey'' yanıtını verdi.

''ARABİSTAN'A GİDİN DEDİNİZ Mİ?''
Çakır, gazetecilerin ''Arabistan'a gidin dediniz mi?'' şeklindeki sorusuna da ''Hayır'' diyerek cevap verdi.

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI
İstanbul'daki bir mekanda oturan başörtülü kadınlara hakaret eden Deniz Çakır hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. Mağdur kadınlar tarafından savcılığa şikayette bulunulmuştu. Başsavcılık soruşturma dosyası oluşturdu. Soruşturmanın 'hakaret'suçu kapsamında yürütüldüğü öğrenildi.

BAŞÖRÜTÜLÜ KADINLARA HAKARET ETMİŞTİ
Zil zurna sarhoş haldeki Deniz Çakır, İstanbul'da bulunan bir AVM'de ortalığı birbirine kattı. Çakır oturduğu kafede yan masasında bulunan 6 başörtülü kadına, "Burası Arabistan mı? Ne geziyorsunuz burada!" diyerek sözlü tacizde bulundu. Kadınların izinsiz bir şekilde fotoğraflarını da çeken Çakır'a kafe personeli ve diğer müşteriler tepki gösterdi.

BAŞKAN ERDOĞAN SERT DİLLE ELEŞTİRDİ
AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan, başörtülü kadınlara hakaret eden Deniz Çakır'a ağır eleştiri geldi. Başkan Erdoğan, "Faşistliğin en sefil halidir. Adı da sanatçıymış buyurun." dedi.

İşte Başkan Erdoğan'ın açıklamasının o kısmı:

Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanı'nı bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır. Bu ülkede başörtülü hanımlara Suudi Arabistan'a gidin demek faşistliğin en sefil halidir. En son bir konserden çıkan başı açık örtülü kızlarımıza orada gelip bu şekilde sataşıp Suudi Arabistan'a gidin burada ne işin var diyenlerin halini düşünün adı da sanatçıymış. Dert başka ne derseniz deyin bu ülkede insanların yaşam biçimi ile uğraşan CHP zihniyetidir. AK Parti tam aksine bu ülkede yaşam çeşitlerini garanti altına alan bir siyasi zihniyettir. Bu CHP zihniyeti inşallah önümüzdeki seçimlerde milletimizden hak ettiği dersi bir kez daha alacaktır.

BİZE ULAŞIN ; ;