Zillet İttifakı'nda Tunç Soyer krizi! İP'ten CHP'ye: Gerekeni yapın

Zillet İttifakı'nda Tunç Soyer krizi! İP'ten CHP'ye: Gerekeni yapın
28.01.2019 15:25 Güncelleme: 28.01.2019 15:39

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesine tepki gösterdi. Açıklamada, "Parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır." denildi.

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesinin ardından yaptığı açıklamada, "CHP Parti Meclisi'nde Sayın Soyer'in aday gösterilmesi ile birlikte, parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır." denildi.

İYİ Parti'den yapılan yazılı açıklamada, şunlar ifade edildi:

KUCAKLAYICI BİR ADAY BEKLİYORDUK, TEPKİYLE KARŞILANDI

"İzmir İYİ Parti olarak CHP PM'nin kararını parti hiyerarşisi gereği ve teşkilat disiplinimizin sonucu olarak saygı ile karşılıyoruz. İzmir sorunlarını birlikte yaşadığımız ve birlikte aşacağımız bir kenttir. Bu gerçekten yola çıkılarak, bir işbirliğine gidilmiştir. (...) Bu bilinçten hareketle, aday tespitlerinde her kesimi kucaklayacak ve aynı zamanda toplumun belirli kesimlerinin de hassasiyetlerini dikkate alarak bir tercihte bulunulması önceliğimiz iken, son CHP PM'de Sayın Soyer'in aday gösterilmesi ile birlikte parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır.

"ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN"

Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer, kendi sorumluluğu alanında ve adaylığında kendi üzerine düşeni yapmalıdır."

BİZE ULAŞIN ; ;