Başkan Recep Tayyip Erdoğan: Fazıl Say 29 Ekim'de beste yapacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan: Fazıl Say 29 Ekim'de beste yapacak
14.03.2019 22:56 Güncelleme: 14.03.2019 23:55

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir canlı yayın programında Fazıl Say'ın 29 Ekim için bir beste yapacağını söyledi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, özel bir televizyon kanalının canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Erdoğan, "Fazıl Bey'le de oradaki buluşmamız, o davet önemliydi. Birçok şeyler de söylendi. Mesajlar atıldı, yıldırmaya yönelik. Arkadaşlara 'gideceğim' dedim." ifadesini kullandı.

Başkan Erdoğan, "ABD'den senatör o gün misafirimdi. Kendisine dedim ki, 'yogun programın yoksa buradan beraber gidelim' dedim. O da kırmadı, geldi. Çok çok memnun oldu. Trump'a da anlatmış. Bana söyledi." dedi.

BAŞKAN İLK DEFA AÇIKLADI
Başkan Erdoğan, "Ben tabii kendisinden özellikle 29 Ekim için şöyle bir beste yapmasını istedik, o da bir beste yapacak. Onu da ayrıca bir iki parçasıyla destekleyerek bize 1 saatlik sunumu olacak. Çünkü bizim hakikaten salon muhteşem. Diyebilirim ki tam bir opera binası oldu. Eksikleri olabilir. Ülkemizde onun benzeri yok henüz. Fazıl Bey'in de orayı beğeneceğine inanıyorum." diye konuştu.

BİZE ULAŞIN