Boğa, İkizler Başak, Balık, Kova, Yengeç, Akrep burcu hangi ay oldu, yeni tarihi ne oldu 2019? Burçların tarihi neden değişti?

Boğa, İkizler Başak, Balık, Kova, Yengeç, Akrep burcu hangi ay oldu, yeni tarihi ne oldu 2019? Burçların tarihi neden değişti?
06.08.2019 10:00

Burçların tarihi neden değişti? Boğa, İkizler Başak, Balık, Kova, Yengeç, Akrep burcu hangi ay oldu, yeni tarihi ne oldu 2019? İkizler ve Aslan burcu yeni tarihi ne oldu? Burçların tarihi değişti NASA'nın yeni burç açıklaması astronomlar ile astrologların arasını açtı. NASA'nın yaptığı burç açıklaması günün konusu oldu. ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), Dünya'nın yörüngesel salınımı değiştiği için yıldızların Dünya'ya göre pozisyonunun değiştiğini bu nedenle de burçların tarihlerinin değiştiğini açıkladı. Artık 13 burcun olduğunu açıklayan NASA, burçların yeni tarihlerini açıkladı. Peki ama burçların tarihleri neden değişti, yeni burç tarihleri hangisi, 13. yeni burç hangisi? İşte tartışılan konunun tüm detayları...

Burç nedir?

Burç, halk arasında, kültürlerde veya astrologlar tarafından Zodyak üzerinde yer alan 12 burç kuşağı takımyıldızının her birine verilen isimdir. Zodyak, güneşin gökyüzünde bir yıl boyunca ve bazı gezegenlerin yolu üzerinde hareket ediyormuş gibi tasarlanan hayali bir kuşaktır. Astronominin araştırdığı konular ve takımyıldızları ile astrolojinin uzaktan yakından herhangi bir ilgisi yoktur. Bunlar insanın dünyaya geldiği zamanı esas alarak bu esnada gökte burçlar kuşağında bulunan cisimlerin insanın kaderi üzerinde etkili olduğunu savunurlar. Astroloji bir bilim dalı değildir. Gökbilimi ise gökyüzünde bulunan yıldızları, takımyıldızlarını kısacası göksel olan bütün cisimleri inceleyen bilim dalıdır. Takımyıldızı, gökyüzünün bölünerek parsellendiği 88 parselden her birine takılan isimdir. Ancak bu terim çoğunlukla, yanlış bir şekilde, görünüş itibari ile birbirleriyle ilgili gözüken yıldız gruplarını tanımlamak için de kullanılır.

BİZE ULAŞIN