Bu sahne kült olur

Bu sahne kült olur
22.01.2010 11:11 Güncelleme: 22.01.2010 11:11

Bugün vizyona giren Türkiye’nin ilk seri katil filmi “Ejder Kapanı”nın galası önceki akşam yapıldı. Sinema eleştirmenlerinin ortak yargısı, “Hollywood’vari bir yapım” oldu. Berrak Tüzünataç ile Kenan İmirzalıoğlu'nun sevişme sahneleri basın gösteriminde bile ses getirdi. Esin Küçüktepepınar, bu sahne için " Cilveleşme sahnesi , kült sahneler arasına girecek diye düşünüyorum" dedi.

Sezonun en iddialı yapımları arasında yer alan "Ejder Kapanı", gösterime bugün girdi. Yapımcılığını TMC'nin üstlendiği, senaryosunu Kubilay Tat'ın yazdığı polisiye-gerilim türündeki filmin basın gösterimi ve galası ise önceki gün Maçka G-Mall Sinemaları'nda yapıldı. Uğur Yücel'in başrol oyuncusu ve yönetmen olarak imza attığı, Kenan ımirzalıoğlu, Nejat ışler, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci'nin de başlıca rolleri paylaştığı filmi sabah gösteriminde izleyen sinema eleştirmenleri, tam not verdi. Akşam yapılan galaya katılan birçok izleyici de filmin çok başarılı olduğu yorumunu yaptı.

FİLMDEN KARELER İÇİN TIKLAYIN

Halk katilin yanında
5 milyon TL'lik bütçesiyle dikkat çeken ve çekimleri İstanbul'da sekiz haftada tamamlanan filmin konusu şöyle: Güneydoğu'da askerliğini yapan Ensar (Nejat ışler), acımasız bir ölüm makinesidir. O askerdeyken 12 yaşındaki kız kardeşine tecavüz edilir. Ensar, terhis olduğu ilk gün kız kardeşinin kendini astığını öğrenir. Ardından şehirde cinayetler işlenmeye başlar.

Öldürülenlerin hepsi, aftan yararlanarak hapisten çıkan sübyancılardır. Katil çok zeki ve hızlı hareket etmektedir. Üstelik halk, suçluları cezalandırdığı için katili desteklemektedir. Soruşturmayı cinayet masasından iki usta dedektif Abbas, Celal ve stajyer polis memuresi Ezo üstlenir... Filmin, son yıllarda Türkiye'de de artış gösteren pedofili (sübyancılık) davaları konusunda ciddi tartışmalara yol açması bekleniyor.

Zeynep'le geldi
Filmde cinayet büro amirini canlandıran Kenan ımirzalıoğlu, galaya sevgilisi Zeynep Beşerler ile birlikte katıldı. İmirzalıoğlu böylece Cansu Dere ile aşk yaşadığı dedikodularına da yanıt vermiş oldu.

Ağalık zor
Galaya katılanlar arasında Cem Yılmaz da vardı. Son filmi "Yahşi Batı"daki yağlı güreş sahneleri nedeniyle Kırkpınar'a davet edilen ünlü komedyen, "Kırkpınar ağalığı" konusunda "Ben ancak izleyici olabilirim, ağalık zor zanaat" dedi.
BİZE ULAŞIN ; ;