Yaş sınırı tanımayan ünlüler

20.10.2009 10:03 Güncelleme: 20.10.2009 10:25

Kadın-erkek ilişkilerinde yaş farkını toplum kolay kabullenemiyoruz.

Kimi 'azgın teke' yakıştırmasıyla karşı karşıya kalıyor, kimi 'sübyancı' diye suçlanıyor. Oysa 'aşkın yaşı yok' söylemi ne kadar gerçekse, aşkta yaş farkının önemli olmadığı da bir o kadar gerçek. Aşk varsa, yaş farkı kolayca görmezden geliniyor. Ancak 71 yaşındaki Halis Toprak ile 17 yaşındaki Nazlıcan'ın evliliğine bakınca aklımız karışıveriyor. Halis Ağa ve Nazlıcan hangi arada tanıştılar, hangi arada büyük aşk yaşayıp evlilik kararı aldılar, anlamak kolay değil. Dile kolay, aralarında tam tamına 54 yaş fark var. Sonuç olarak iki gönül bir olunca, yaş farkı ortadan kalkıyor kalkmasına ama tarafların çevre baskısıyla baş etmesi kolay olmuyor.

AŞKTA SINIR TANIMAYAN ÜNLÜLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Genç aşık insan ömrünü uzatıyor
Araştırmalara göre, genç erkeklerle evlenen kadınlar, yaşlı erkeklerle evlenen kadınlardan daha uzun yaşıyor. Erkeklerde ise durum biraz farklı... Kendi yaşlarına yakın kadınlarla evli olan erkekler, kendilerinden daha genç veya daha yaşlı kadınlarla evlenenlere göre daha az yaşıyor. Sonuçta, gençlerle evlenmenin insana yaradığı açık! Bu durum, genç kalmak amacıyla gençlerle evlenenlerin arzularının gerçekleştiğinin bir göstergesi sayılabilir. Yaş farkını ilişkilerde önemli veya önemsiz kılacak birçok etken bulunuyor. Duyguların niteliği, ruhsal yaş, yaşamdan beklentiler ve ihtiyaçlar o ilişkinin gidişini belirleyen başlıca etkenler arasında sayılabiliyor.

İDEAL YAŞ YOKTUR!
Seda Sayan ve Onur Şan ilk aklımıza gelen. Sayan 26 yaş küçük olan Onur Şan ile evli.
Yine 30 yaş küçük Can Bozok ile beraber olan Manolya Onur'un da keyfine diyecek yok. İlk eşinden sonra evlendiği tüm eşleri ve sevgilileri kendinden yaşça küçük olan Mehmet Ali Erbil de son eşi Tuğba Erbil ile biraz daha gençleşti sanki.

İşte O Ünlüler
BİZE ULAŞIN