"Çocuk doğdu diye işi bırakıp yayılıp yatmadım"

27.10.2009 09:24 Güncelleme: 27.10.2009 09:56
Bizimkiler'in 'Sekreter Demet'i, Cümbüş Sokak'ın 'Sarı Gacı'sı, Tatlı Kaçıklar'ın 'Aysu'su Buket Dereoğlu bir süre ortadan kayboldu; ardından da TRT'deki 'Çılgın Kanal' dizisiyle hayatıza tekrar girdi... Parents dergisi genç oyuncuyla iş hayatındaki gelişmeleri ve dört yaşındaki oğlu Can'la ilişkisini konuştu...

MAGAZİN TURU İÇİN TIKLAYINIZ

Evlendikten ne kadar süre sonra hamile kaldınız?
Tam iki ay sonra Can'a hamile kaldım. "Hamilesin" dediklerinde hem çok şaşırdım, hem de sevindim. Eğer bir aile oluyorsak, bu ailede bir çocuk olmalı…

'İŞİM ÖNEMLİ'

Doğumdan sonra ne kadar ara verip çalışmaya başladınız?
Doğumdan üç ay sonra çalışmaya başladım. Can benim için en önemli şey ama Can'dan sonra da en önemli şey işim. İşim iyi olacak ki ben ayakta durayım. Çocuk doğdu diye işi bırakıp yan gelip yatmak bana çok saçma geliyor.

Şu sıralar neler yapıyorsunuz?
TRT'de 'Çılgın Kanal' dizisini çekiyoruz. Bunun dışında eşimle benim Zekeriyaköy'de 'Lumina' adında bir restoran kafemiz var. Bu kafe benim ikinci çocuğum diyebilirim; çok fazla vaktimizi alıyor. Çekimimiz olmasa da yine sabahın köründe kalkıyoruz ve Lumina'ya işimizin başına gidiyoruz. Zaten orada profesyonel bir ekip çalışıyor fakat biz de orayı hiç ihmal etmiyoruz.

Siz kendinizi nasıl bir anne olarak görüyorsunuzpeki?
Bilmem, "Ben çok iyi bir anneyim" gibi bir söylemim olmadı bugüne kadar. Ben sadece Can'ı doğru, ailesine, çevresine ve insana saygılı bir çocuk yetiştirmeye çalışıyorum. Şımarık ve kıskanç olmayan, kendini bilen bir çocuk olması için uğraşıyorum. Biraz da bağımsız bir çocuk yetiştirmek istiyorum. Bağımlılık genel anlamda iyi bir şey değil zaten.
BİZE ULAŞIN