Türk kadınları cidden başımı döndürüyor!

Türk kadınları cidden başımı döndürüyor!
23.01.2010 15:27 Güncelleme: 23.01.2010 15:27
Ünlü modacı Cemil İpekçi'nin Türk Böbrek Vakfı yararına düzenlediği defilede podyuma çıkan Beşiktaş'ın eski futbolcusu Pascal Nouma, Türk kadınlarını çok beğendiğini söylüyor: Lanet olsun, Türk kadınları başımı döndürüyor, hepsi muhteşemler, çok güzeller!
Türkiye'nin en ünlü modacılarından Cemil İpekçi'nin, geçtiğimiz salı günü Türk Böbrek Vakfı yararına düzenlediği defilenin bir sürprizi vardı. Bu sürpriz, Beşiktaş'ın eski futbolcusu Pascal Nouma idi. 30 profesyonel mankenle birlikte podyuma çıkan Nouma, yüzündeki ilginç makyaj ve kıyafeti ile defileyi izleyenlerden tam not almayı başardı. 1972 doğumlu olan, şu sıralar Fransa'da yaşayan ve çocukları için iyi bir baba olmaya çalıştığını söyleyen Nouma'yla defileden hemen sonra Türkiye sevgisi ve çocukları üzerine konuştuk...

Cemil İpekçi'nin Türk Böbrek Vakfı yararına düzenlediği 'Mr. Butterfly' isimli defilede podyuma çıktınız. Neler hissettiniz podyumda, heyecanlandınız mı?
En son 1996 yılında Paris Fashion Week'te tasarımcı Francesco Smalto için podyuma çıkmıştım. O zamandan bu yana ilk kez podyuma çıktığım için son derece heyecanlıydım. Ayrıca çok da stresliydim. Etrafımda bir sürü güzel kadın vardı. Cennet gibiydi yani. Defilede yer alan kadınların hepsi çok güzeldi, erkekler de çok yakışıklıydı. Cidden çok farklı bir atmosferdi... Futbolla çok da alakası olmayan şeyleri yapmayı seviyorum, o yüzden podyumda olmak hoşuma gitti.

CEMİL İPEKÇİ BANA BENZİYOR!

Bu defilede yer almaya nasıl ve niçin karar verdiniz?
Öncelikle Cemil İpekçi'ye gerçekten teşekkür etmek isterim. Bana defilede yer alıp alamayacağımı sordu, ben de büyük bir mutlulukla onun için podyuma çıkacağımı söyledim. Defilenin bir vakıf yararına yapılacak olması da kabul etmemde etkili oldu tabii ki...

Cemil İpekçi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Türkiye'deyken onu televizyonlarda görüyordum ama tanışmıyorduk. Bu defile için tanışır tanışmaz hemen çok iyi bir iletişim kurduk. Bazı açılardan bana çok benzediğini düşünüyorum. Aynen benim gibi kanun dışı bir tarafı var! Bu da benim cidden hoşuma gidiyor. Değerleri olan, başkalarına ve kendisine saygı duyan biri... Karar verirken, ne istiyorsa onu yapıyor. Aynı benim gibi...

Podyumda birbirinden güzel kadınlarla birlikte yürüdüğünüzü söylediniz. Türk kadınları hakkında ne düşünüyorsunuz?
Lanet olsun, Türk kadınları cidden benim başımı döndürüyorlar. Hepsi muhteşem! Cidden çok güzeller!

ALTI AY FRANSA ALTI AY TÜRKİYE
Türkiye hakkında ne düşünüyorsunuz? Burayı cidden, bizim ekranlardan gördüğümüz kadar seviyor musunuz?
2000 yılına kadar Türkiye hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Buraya geldiğimde gerçekten çok şaşırdım. Hem de her konuda... Teknoloji, yaşam kalitesi, eğlence, insanlar... Fransa'da, Türkiye'ye karşı ciddi bir önyargı var. Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girmesini istemeyen çok fazla insan var. Türkiye dendiğinde gözlerinin önüne kadınların tamamının çarşaflı olduğu bir Ortadoğu ülkesi geliyor. Oysa Türkiye böyle bir yer değil. Bana Türkiye hakkındaki önyargılarını söyleyenlere, "Hadi, gidin bir İstanbul'u görün" diyorum. Cidden önyargılı olan bütün arkadaşlarımı Türkiye'ye getirdim. Hepsi de hayran kaldı, yeniden buraya gelme planları yapıyorlar. Fransa'da, Türkiye lehine olumlu bir mesaj yaydığım için de çok mutluyum.

TÜRKİYE İÇİN ÖLÜRÜM
Türkiye'yi özlüyor musunuz?
Hem de her gün... Türkiye için ölürüm. Her sabah kalktığımda Türkiye'yi düşünüyorum. Bir dükkanın önünden geçerken, Türkçe bir yazı görüyorsam muhakkak içeri giriyorum, oradaki insanlarla konuşuyorum.

Bu sözler, gerçek hisleriniz mi? Madem bu kadar çok seviyorsunuz Türkiye'yi, neden burada yaşamıyorsunuz?
Aslına bakarsan, Türkiye'de yaşama planları yapıyorum. Altı ay Fransa'da, altı ay da Türkiye'de yaşayacağım. Buradan bir ev satın alacağım. Şu an ev bakıyorum.

Fransa'da, nerede yaşıyorsunuz?
Cannes'da, benden iki yaş büyük sevgilim Valery ile birlikte yaşıyorum. O emlakçılıkla uğraşıyor. İki çocuğum ve eski eşim de bize çok yakın bir evde oturuyor.

Şu anda neyle uğraşıyorsunuz?
Babalık yapıyorum! Biri üç, diğeri 14 yaşında iki çocuğum var. Onlarla ilgileniyorum. Baba olmak dünyanın en zor işi... Her sabah onları okula bırakıyorum, her akşam onları okuldan alıyorum. Birlikte ödevlerini yapıyoruz. Elimden geldiğince iyi bir baba olmaya çalışıyorum. Futbolla uğraşırken, onların büyümesine tanık olamamıştım. Şimdi kaybettiğim zamanı telafi etmeye çalışıyorum.

Çocuklarınız da size mi benziyor?
Evet, onlar da benim gibi biraz deliler! Şaka bir yana karakterliler, belli bir duruşları var ve bu beni çok mutlu ediyor.

KIZIM BİNİCİLİK ŞAMPİYONU
Sizin gibi sporla ilgililer mi?
Oğlum henüz üç yaşında. Önüne top bıraktığında, zevkle topa vuruyor. Yani futbola ilgisi var diyebilirim. Kızımsa binicilik sporuyla ilgileniyor. Bölge şampiyonluğu var! Onunla cidden çok gurur duyuyorum. Ona kısa süre önce bir at hediye aldım.

Bir futbolcu olarak bu kadar çok sevilmenizi neye bağlıyorsunuz?
Cidden ben de bilmiyorum! Oynadığım takım için en iyi şekilde oynamaya çalıştım. Sanırım insanlar bunu gördü. Farklı şeyler denemeyi seviyorum. Bana farklı teklifler getirdiklerinde reddetmek yerine deniyorum. Bu da sanırım bana olan sempatiyi arttırdı.

NEYSE Kİ KIZIMIN ERKEK ARKADAŞI YOK!
14 yaşında bir kızı olan Pascal Nouma, "Kızım için bazen çok endişeleniyorum! Neyse ki hâlâ bir erkek arkadaşı yok. Bu da benim içimi rahatlatıyor! Şu an sadece atını, annesini ve babasını seviyor! Aslında böyle 50 yaşına kadar devam edebilir!" diye konuşuyor.
BİZE ULAŞIN ; ;