'Katille dans'

'Katille dans'
29.01.2010 Cuma

Fatih Aksoy'un yeni programında Ağca'yı yarışmacı olarak yapacağı iddiasına vatandaştan tepki geldi: Programın adı 'katille dans' olsun!

Önceki gün Milliyet gazetesinde yer alan bir haber, dün tartışma konusu oldu. Ali Eyüboğlu imzalı habere göre; Medyapım'ın sahibi Fatih Aksoy, kolları sıvadığı yeni dans yarışması için Mehmet Ali Ağca'yı yarışmacı olarak düşündü. Aksoy, Ağca için "Yarışmada yer almasında mahzur görmüyorum. Çünkü Ağca, işlediği suçun cezasını çekti. Ağca, sadece Türkiye'de değil, dünyada da tanınan biri" yorumuyla birçok kesimin tepkisini çekti. Aldığı eleştirilere kulak tıkayarak "Henüz Ağca'ya teklif önermedik ama yapılan eleştirileri de anlayamıyorum" diyerek kendisini savunmayı sürdüren ünlü yapımcıyı votandaş topa tuttu. Mehmet Ali Ağca'nın dans yarışmasında isminin geçtiğine dair haberleri okuyan vatandaş, haber sayfalarında şu yorumları yaptı: "Yarışmanın adı 'kurtlarla dans' mı, 'katille dans' mı olacak?", "Fatih Aksoy, bu yarışmadan sonra Abdi İpekçi'nin kızının yüzüne nasıl bakacak?", "Bu olanları çocuklarımıza nasıl açıklayacağız?", "Reyting için bu kadarı da çok fazla", "Fatih Aksoy'u kınıyorum. Gözünü para bürümüş". Bu arada Fatih Aksoy, geçtiğimiz yıllarda "Erkeklerin kadın kılığına gireceği" bir yarışma düzenlemek istemiş ancak Aksoy'un bu projesi RTÜK tarafından uygun bulunmamıştı...

Twitter'da da olay oldu
Ünlü sanatçı Gülben Ergen de twitter'da haberle ilgili yorum yapanlardan. Oray Eğin ve Levent Kazak ile bu konuda tartışan Ergen, "Zaten haberi okursanız teklif etmedim, toplantıda kendi aramızda tartıştık diyor" diye yazdı ve Levent Kazak'ın yazdıklarına katıldığını belirtti.

Umarım doğru haber değildir
Oyuncu Levent Kazak, ise twitter'da; "Fatih Aksoy'un Ağca'ya teklifte bulunduğu haberi umarım doğru değildir. Umarım" diye yazdı.

Acun Ilıcalı: Toplum ne der?
Bugüne kadar imza attığı tüm projelerde reyting rekorları kıran, programlarıyla halkın gönlünde taht kuran Acun Ilıcalı, Fatih Aksoy için yorum yapmadı ancak Ağca'nın bir TV programında yarışmacı olarak yer almasının son derece sakıncalı olduğunu dile getirdi. TV programı yaparken öncelikli olarak toplumun benimsediği işlere imza atmak olduğunu söyleyen Ilıcalı, sözlerini şöyle sürdürdü:

ACUN ILICALI FOTOĞRAFLARI

"Benim bugüne kadar imza attığım programlar, toplum tarafından benimsendiği için kabul gördü. Belirli suçların belirli ölçülerde affedilmesine karşı değilim ancak taammüden adam öldürme suçunun bu dünyada cezasının çekileceğine inanmıyorum. Ağca'yı yarıştırmacı olarak ekrana çıkartmanın düşüncesi bile benim için mide bulandırıcı."

ÜNLÜLER VE BENZERLERİ

EN GÜVENİLİR ÜNLÜLER

ÜNLÜLERİN KORKULARI

ÜNLÜLER İLK NEYE DİKKAT EDER?

ÜNLÜLERİN KOD ADLARI
BİZE ULAŞIN