Haluk Levent Kurban Bayramı'nda kaçan dana Ferdinand'ı ziyaret etti!

09.09.2018 18:29 Güncelleme: 09.09.2018 18:36

Haluk Levent Kurban Bayramı'nın birinci gününde Rize'de denize kaçan ve son günü Trabzon'dan çıkan kurbanlık dana Ferdinan'ı almıştı. Ferdinand bugün kurtarıcı Haluk Levent'le buluştu...

BARINAK İÇİN DESTEK MESAJI

Engelli hayvanları da bundan sonra Kemalpaşa'daki barınağa göndereceğini kaydeden Levent, bu tür barınakların ayakta kalması gerektiği belirterek, "Ama getirmeye çalışmakla da kalmayacağım, böyle yerlerin biraz da mama desteğine ihtiyacı var. Sosyal medyadan bir şeyler yapacağız" diye konuştu.

Daha önce faytonlarda çalıştırılan ve şimdi barınakta bakılan bir atı gören Haluk Levent, bir süre atla ilgilendikten sonra, "Bu atlar faytonlardan kurtarıldı. Ben hiçbir zaman atlar 'Şurada çalışmasın' demedim. Bu gelenektir, bir tarihsel durumdur. Ama artık iş o kadar çok ranta dönüştü ki; olan bu yavrulara oldu. Her iki günde bir öldüklerine tanık olduk. Demek ki burada bir şey yanlış işliyor. Bunlar ölmeseydi, sağlıklı şekilde çalışsalardı kimse faytonlar için bir şey demeyecekti. Ama ağır koşullarda, o sıcakta çalışıyorlar. ve canı çıkana kadar çalıştırılıyorlar. Hastalandıklarında tedavi etmek pahalı olacağı için tedavi etmek yerine ölsün diye bırakıyorlar, başka bir at alıyorlar" dedi.

Şarkıcı Haluk Levent, daha sonra çiftlikte biraz vakit geçirdi ve barınaktaki hayvanlarla ilgilendi.

BİZE ULAŞIN