Bekçilik mülakatları ne zaman? Sözlü mülakat soruları ve fiziki yeterlilik sınavı nasıl olacak?

12.08.2019 02:25

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bekçi adaylarının merakla beklediği Bekçilik 2019 1. ve 2. dönem sınav sonuçları erişime açıldı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte gözler bekçilik mülakatlarına çevrildi. Bu nedenle bekçilik mülakatları ne zaman yapılacak sorusu merakla araştırılıyor. Peki, bekçilik sözlü mülakat soruları ve fiziki yeterlilik sınavı nasıl olacak? İşte merak edilen detaylar...

Bekçilik yazılı sınavlarının açıklanmasıyla birlikte bekçilik mülakatları merakla beklenmeye başlandı. Aynı zamanda fiziksel yeterlilik ve sözlü mülakat sınav soruları hakkında bekçi adaylarının araştırmaları devam ediyor. Peki, bekçilik mülakatları ne zaman yapılacak? Bekçilik sözlü mülakat soruları ve fiziki yeterlilik sınavı nasıl olacak?

MÜLAKATLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Bekçilik mülakat tarihlerinin 10 gün içinde açıklanacağı tahmin ediliyor. Fiziki yeterlilik sınav tarihleri, yerleri, sınav parkuru ve puan cetveli ile adayları ilgilendiren hususlar, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanan talimatla belirlenerek Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır.

BİZE ULAŞIN