İŞKUR TYP ilanları bekleniyor! 2019 Okullara hizmetli ve güvenlik görevlisi alımı ne zaman yapılacak?

11.09.2019 12:34

Okullara güvenlik görevlisi ve hizmetli alımı konusunda araştırmalar hız kesmeden devam ediyor. İŞKUR tarafından yapılan açıklamada, okullara güvenlik alımının TYP kapsamına dahil edildiği bildirilmişti. Gözler yayınlanacak ilanlara çevrildi. Peki, İŞKUR TYP ile okullara güvenlik görevlisi ve hizmetli alımı ne zaman yapılacak?

Okullara güvenlik ve hizmetli alımları ne zaman yapılacak? 2019 2020 eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte okullarda görevlendirilecek hizmetli ve güvenlik görevlisi alımlarının hangi tarihte yapılacağı merak edilmeye başlandı. Geçtiğimiz yıl TYT kapsamında 60 bin kişi görevlendirilmişti. Bu yılki TYT alımları konusunda ilanlar bekleniyor. Peki, İŞKUR TYP ile okullara güvenlik görevlisi ve hizmetli alımı ne zaman yapılacak? İşte konu ile ilgili detaylı bilgiler...

OKULLARA GÜVENLİK GÖREVLİSİ VE HİZMETLİ ALIMI NE ZAMAN?

İŞKUR tarafından yapılan açıklamada, okullara güvenlik görevlisi alımının TYP kapsamına dahil edildiği bildirildi. Bu gelişmelerin ardından güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen vatandaşlar TYP ilanlarını beklemeye başladı. TYP güvenlik görevlisi alımı İŞKUR'un yönetiminde gerçekleştirilecek.

Okullara hizmetli ve güvenlik görevlisi alımları, TYP ekranından alınacak. Söz konusu alımların tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

İŞKUR TYP EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Milli Eğitim Bakanlığı'nın konuyla ilgili herhangi bir ilan yayımlayıp yayımladığını, TYP ekranında yer alan uygulama alanından 'MEB Güvenlik' seçeneğini seçip 'Ara' butonuna basarak öğrenebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN