ABONE OL

İŞKUR TYP okul başvuruları ne zaman başlıyor? 2019 Okullara güvenlik alımı ne zaman?

14.09.2019 13:26

Okullara güvenlik alımı ne zaman yapılacak? İŞKUR TYP kapsamına dahil edilen okullara güvenlik alımı için vatandaşlar heyecanlı bekleyişini sürdürüyor. Okulların açılması ile birlikte başvuruları bekleyenler gelecek müjdeli habere kilitlendi. Peki, İŞKUR TYP okul başvuruları ne zaman başlıyor? 2019 Okullara güvenlik alımı ne zaman?

İŞKUR TYP okul başvuruları ne zaman başlıyor? İŞKUR tarafından Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında okullara güvenlik alımı yapılacak. Okulların güvenliğini sağlamak için yapılacak güvenlik alımının hangi tarihte yapılacağı merak konusu oldu. TYP kapsamına alınan güvenlik alımı ile ilgili karar geçtiğimiz gün Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Peki, İŞKUR TYP okul başvuruları ne zaman başlıyor? 2019 Okullara güvenlik alımı ne zaman? İşte konu ile ilgili detaylar...

OKULLARA GÜVENLİK GÖREVLİSİ VE HİZMETLİ ALIMI NE ZAMAN?

İŞKUR tarafından yapılan açıklamada, okullara güvenlik görevlisi alımının TYP kapsamına dahil edildiği bildirildi. Bu gelişmelerin ardından güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen vatandaşlar TYP ilanlarını beklemeye başladı. TYP güvenlik görevlisi alımı İŞKUR'un yönetiminde gerçekleştirilecek.

Okullara hizmetli ve güvenlik görevlisi alımları, TYP ekranından alınacak. Söz konusu alımların tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

İŞKUR TYP EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Milli Eğitim Bakanlığı'nın konuyla ilgili herhangi bir ilan yayımlayıp yayımladığını, TYP ekranında yer alan uygulama alanından 'MEB Güvenlik' seçeneğini seçip 'Ara' butonuna basarak öğrenebilirsiniz.

DİĞER
BİZE ULAŞIN