ABONE OL

İŞKUR'dan resmi açıklama! 2019 TYP ile okullara hizmetli, temizlik ve güvenlik görevlisi alımı ne zaman?

16.09.2019 07:49

İŞKUR TYP ile okullara hizmetli, temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı yapacak. Eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte başvuruların ne zaman alınacağı merak ediliyor. Konu ile ilgili Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu'dan resmi açıklama geldi. Peki, İŞKUR TYP ile okullara hizmetli, temizlik ve güvenlik görevlisi alımı ne zaman?

Okullara hizmetli, temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı ne zaman yapılacak? Konu ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden vatandaşlar başvuruların hangi tarihte başlayacağını araştırıyor. 2019-2020 eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte TYP alımları ile ilgili açıklamalar gelmeye başladı. Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu, bu yıl okullarda görevlendirilmek üzere 400 hizmetli ve 230 güvenlik görevlisinin alınacağını açıkladı. Peki, İŞKUR TYP ile okullara hizmetli, temizlik ve güvenlik görevlisi alımı ne zaman? İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

İŞKUR TYP BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu, toplum yararına çalışma programıyla ilgili kurumda Türkiye genelinde TYP kapsamında okullara personel alımı yapılacağını bildirdi. Zonguldak ili için ise; bu yıl okullarda görevlendirilmek üzere 400 hizmetli ve 230 güvenlik görevlisinin alınacağını açıkladı. Kayıtların ne zaman başlayacağı konusunda duyurunun daha sonra yapılacağını belirten Demirsu, "Bugün itibariyle sistemimize toplum yararına programdan bir ödenek düştü, okullarda sadece çalıştırılmak üzere 400 temizlik personeli 230 da güvenlik görevlisi alınacak. Daha önce net 3 asgari ücretin aynı haneye girmesi halinde bu da ortalama 5 bin liraya tekabül ediyordu. Bunlar toplum yararına programlar (TYP) faydalanamıyordu. Bu biraz daha mağdurlarının daha fazla faydalanması açısından aşağıya çekildi. Şu anda aynı hane içerisinde 1.5 asgari ücretin üzerinde ödeme girerse bu kişiler toplum yararına programlar faydalanamayacak. Bunları biz zaten zaman zaman kapılara da asacağız ve duyuracağız." dedi.

İŞKUR TYP EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Alımlar ile ilgili ilan yayımlandığında haberimizin içeriğinde yer alacak.

DİĞER
BİZE ULAŞIN