Yüksek Seçim Kurulu 255 personel alımı yapıyor! YSK personel alımı başvuru şartları nelerdir?

07.10.2019 18:35

Yüksek Seçim Kurulu personel alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. İlanda yer alan bilgilere göre 2 mühendis, 7 çözümleyici, 5 programcı, 2 teknisyen, 2 bilgisayar işletmeni, 17 veri hazırlama kontrol işletmeni, 5 şoför, 2 sekreter, 1 santral memuru, 1 kaloriferci ve 10 hizmetli; taşra teşkilatlarına da 153 zabıt katibi ile 48 hizmetli alımı yapılacak. Peki, YSK personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte ilana dair bilgiler...

Yüksek Seçim Kurulu tarafından merkez, il ve ilçe teşkilatlarında istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. İlanın Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla birlikte başvuruda bulunmak isteyen adaylar Yüksek Seçim Kurulu personel alımı ilanı hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, Yüksek Seçim Kurulu personel alımı başvuru şartları nelerdir?

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILIR?

YSK'nın internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle yapılacak başvurular 14 Ekim tarihinde saat 09.00'da başlayacak ve 21 Ekim günü saat 17.00'de sona erecek.

Başvuru işlemini uygun şekilde tamamlayan adaylara sistem tarafından otomatik olarak başvuru kayıt numarası verilecek.

Adaylar her bir kadro ve unvan için yalnızca bir başvuru yapabilecek. Aynı adayın birden fazla kadro ve unvan için başvuru yapması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenlerin kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacak.

Başvuracak adayların 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan almaları gerekecek.

BİZE ULAŞIN