İŞKUR TYP başvuru sonuçları sorgulama! 2019 MEB okullara güvenlik alımı kura sonuçları nasıl öğrenilir?

09.10.2019 10:16

İŞKUR TYP kura sonuçları, son günlerde en çok aranılanlar arasında yer alıyor. Okullara güvenlik ve temizlik personeli alımı için gerçekleştirilen TYP başvurularının ardından kuralar tamamlandı. Başvuru yapan adaylar sonuçlarını merak ediyor. Peki, 2019 MEB okullara güvenlik alımı kura sonuçları nasıl öğrenilir? İŞKUR TYP başvuru sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

İŞKUR TYP başvuru sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İŞKUR tarafından okullara güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı için 16-20 Eylül'de başvurular tamamlandı. Başvuru sahipleri, sonuçların hangi tarihte açıklanacağı konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Noter huzurunda kura çekiminin tamamlanması ile birlikte sonuçların nasıl öğrenileceği merak ediliyor. Peki, 2019 MEB okullara güvenlik alımı kura sonuçları nasıl öğrenilir? İŞKUR TYP başvuru sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İşte ayrıntılar...

İŞKUR TYP KURA SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

İŞKUR'un Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında okullarda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Güvenlik, MEB Çevre Düzenlemesi, MEB bakım onarım ve temizlik alanlarında görevlendirilecek adayları belirlemek için 24-25 Eylül'de kura yapılacağı bildirilmişti. Başvuur sahipleri kura sonuçlarını araştırıyor. Sonuçların İŞKUR tarafından kısa sürede açıklanması bekleniyor. Adaylar kura sonuçlarını İŞKUR'un e-Devlet sayfası üzerinden öğrenebilecekler.

İŞKUR TYP SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN