Devlet korumasında yetişen gençler için tercih süreci başladı! 2019 kamu kurum tercihleri nasıl yapılır?

10.10.2019 09:08

Devlet korumasında yetişen gençlerin kamu kurumlarına yerleşebilmeleri için tercih süreci başladı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasında yetişen 2 bin 183 gencin kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih yapacağını açıklamıştı. Peki, devlet korumasında yetişen gençlerin kamu kurum tercihleri nasıl yapılır?

Devlet korumasında yetişen gençlerin kamu kurumlarına yerleşebilmeleri için tercihler nasıl yapılır? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Devlet korumasında yetişen 2 bin 183 gencimiz 10 Ekim Perşembe itibarıyla kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih yapabilecek." dedi. Bu gelişmelerin ardından tercihlerin nereden yapılacağı merak edilmeye başlandı. Peki, devlet korumasında yetişen gençlerin kamu kurum tercihleri nasıl yapılır? İşte konu ile ilgili detaylar...

TERCİHLER NASIL YAPILIR?

Bakanlığa bağlı yurtlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 21 Ekim'de saat 23.59'a kadar devam edeceğini bildiren Selçuk, yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunun 10 Ekim'de Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayınlanacağını aktardı.

Detaylar için diğer sayfaları ziyaret ediniz...

BİZE ULAŞIN