Kız tavlama zanaatı (2)

Kız tavlama zanaatı (2)
29.04.2012 Pazar
(Sınıfta güzel ve ders kaçırmayan bir kızın yanına gidilir) -Ehee öhööm! Pardon ya ben bi kaç ders kaçırdım da acaba notlarını fotokopi çektirebilir miyim? -Olur -De benim şimdi acelem var mesela ben akşam çektirsem yarın sana geri veririm. -Yarın nasıl bulacaksın beni. -Sakıncası yoksa telefon numaranı verirsen ben yarın ararım. -Hmm tamam. (Böylece hem kızla tanışılır, hem de telefon numarası alınır) -Pardon, merhaba, Cengiz'i tanıyor musunuz acaba? -Hıımm, bir düşüneyim... sanırım tanımıyorum. -Peki, o zaman tanışalım ben Cengiz. Sizin isim? -... -Naber nasılsın - On dakikadir yüzüme bakıyorsun bunu mu buldun ? -Ne bulaydım ? -Ooo kısa saç yakışıyormuş sana. -Affedersin de niye tanışıyormuş gibi yapıyoruz? -Ben o evrelerde geçiyorum. -Ha tamam o zaman adın neydi senin? - Merhaba ben Cem, 100 metreyi 10 saniyede koşarım. - Hı? -Merhaba beraber yürüyelim mi ? -Hayır -Peki koşsak olur mu ? İsyankar tanışma modeli : -Pardon, merhaba tanışabilir miyiz? -Hayır. -Ama niye? -Hayır dedik ya. -Ya ben senle aynı evde oturmuyorsam, aynı okulda okumuyorsam, aynı arkadaş grubumuzda yoksa, nasıl tanışacam söyler misin? -Farkındaysanız bi saattir sizi kesiyorum?! -Hö??!! Erkek elinde tuttuğu bardaktaki sudan bir yudum alır ve karşısındaki kadına: -Su çok güzel, gelsene der. sonrasında ne olur ne biter hiçbir fikrim yok açıkcası. Önce çakmak yakılarak kızın oturduğu masaya yaklaşılır ve kızın ayağının altında bir şeyler arıyormuş edasıyla telaşlı telaşlı yerlere bakılır, olaylar gelişir:
-Napıyosun sen sapık? -Ya arıyorum bulamıyorum bi türlü Allah Allah. -Ne arıyosun? -Tanışmak için bahane... Sigara içmeye çıkan erkek, uzun süre kestiği kıza en sonunda uzaktan gülümseyerek seslenir:
E: - Merhaba. K: - (Suratını çevirir gider) E: - (Kızın arkasından) Yersin işte böyle merhabayı (Sigaradan bir nefes daha alır, arkadaşlar yarılmıştır) Otobüse elimde pilavla binmem sonucu ortaya çıkan deneme.. Çift katlı otobüsün en arkasına geçip otururdum. Bir iki kaşık yememle beraber hemen önümdeki kız kalkıp bir ön sıraya geçti... Arkadaşa dönüp; Ben: Kokudan kaçtı galiba yav? Kız: (Dönerek ve gülümseyerek) Hayır çok rüzgar geliyordu o yüzden kalktım.
Ben: Peki bir kaşık ister misin? Kız: Ee hayır!!!
Ben: Ee peki sakız veriyim o zaman. Kız: Tamam bak ondan alırım...
Ben: Hehe al bakalım. Bu arada ben X. Kız: Ben de Y memnun oldum. -Aa ne güzel broş bu böyle? -Pazardan aldım, 3 milyon! Erkek: -Pardon bayan, telefon numaramı kaybettim, sizinkini alabilir miyim? Kız: -?!?!?! -Merhaba dünyalı biz dostuz.
-Aferim.


LÜTFİ ALBAYRAK
BİZE ULAŞIN