D.Bakır'da domuz gribi tatili

07.03.2019 11:15

Sağlık Bakanlığı, Diyarbakır'da 7 domuz gribi vakası görüldüğünü, bunların 6'sının öğrenci olduğunu açıkladıktan sonra Huzurevleri ve Hantepe İlköğretim okullarında okullar bir hafta tatil edildi.

Huzurevleri ilköğretim okulunda okuyan öğrenciler sabah saatlerinde okula geldiklerinde okulun tatil olduğunu öğrendi. Veliler ise domuz gribinden habersiz çocuklarını okula getirdiklerinde domuz gribi vakasını öğrenince şok oldu. Domuz gribi şüphesiyle müşahade altına alınan öğrencilerin tedavisi devam ediyor.

ANKARA'DAKİ OKULDA BUGÜN DE DERSBAŞI YAPILMADI

Öte yandan Ankara'da domuz gribi görülen Bilkent İlköğretim Okulu'nda öğrenciler bugün de dersbaşı yapamadı. Son 5 günde 41 kişide H1N1 virüsünün görüldüğü okulun Çarşamba günü açılması bekleniyor.

Domuz gribi nedeniyle geçtiğimiz hafta bir hafta tatil edilen okula hafta başında sadece öğretmenlerin ve bazı çalışanların geldiği görüldü. Sabah saatlerinde okula gelen öğretmenler, sessiz bir şekilde okula giriş yaptı.

Okul, öğrencilerin yokluğunda sessizliğini korumaya devam etti. Domuz gribinin okullarda yayılmaya başlamasıyla beraber öğretmenlerin öğrencileri bilgilendirdiği ve hangi tedbirleri almaları gerektiği ile ilgili bilgiler verdiği öğrenildi.

Çarşambaya kadar tatil edilen Bilkent İlköğretim Okulu önünde servis bekleyen başka bir okulun öğrencisi, "Domuz gribini biliyorum. Öğretmenlerimiz anlattı. Domuz gribinden korunmak için elimizi yıkamamız gerekiyor." dedi.
BİZE ULAŞIN