Mutluluğa giden yol | Nafiz Karagözoğlu'na sorulan sorular (9 Eylül 2019)

09.09.2019 Pazartesi

Cinsel hayatta yaşanan sorunlar, çiftlerin evliliğini de olumsuz etkiliyor. Erken boşalma isteksizlik ve sertleşme problemleri her yaştan erkeği tehdit ediyor. Bu gibi olumsuzluklar yaşayanların vakit kaybetmeden doktora başvurması gerekiyor. İşte Nafiz Karagözoğlu'nun 9 Eylül 2019 tarihli Takvim gazetesi yazısında okurlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...

AŞKTA FITIK

Eşime 1 yıl önce bel fıtığı tanısı koydular. Son 2 aydır bel ağrısı var. Bir de cinsel ilişkide sertleşme sorunu başladı. Fizik uzmanı 'Cinsel hayatınız etkilenir' dedi. Fıtık cinsel ilişkiyi etkiler mi?

Etkileyebilir. Tüm organlara ait sinir lifleri elektrik kabloları gibi omurların içinde geçer, beyine bağlanır. Cinsel organları çalıştıran sinir lifleri bel bölgesi omurlarının içinden geçer. Fıtık olursa sinir lifleri sıkışır, ezilir. Çalışması bozulur. Bel fıtığı tedavi edilmezse sadece cinsel organ çalışma bozuklukları değil, idrar ve dışkılama sıkıntıları bile olabilir. Ayrıca bel hareketlerinde kısıtlılık, belde bacaklarda güçsüzlük, uyuşmalar, karıncalanmalar ve kuvvetsizlikler de olabilir. İhmal etmeyin. Bir an önce gerekli tedaviye başlayın.
DİĞER
BİZE ULAŞIN