Sorunun tek sebebi baskı

03.08.2009 Pazartesi

Cinsel ilişkiye girememe, pek çok çiftin yaşadığı bir sorun! Temel sebebi ise genç kızlara uygulanan baskı

Eşimle bir türlü cinsel ilişkiye giremiyoruz. Sıkıntımız her gün daha çok artıyor. Fiziksel bir sorunumuz yok. Ne yapmalıyız?
Öncelikle size şunları bilmenizi isterim, sizinkine benzer şikayetleri olan epey çift olduğu ve sevinilecek şey, bunun kolay bir tedavisi olduğudur. Yani endişelenmenize gerek yok. Genellikle kızlarımızın yetişme çağındaki yaşadıkları baskı ve tabular sonucu, cinsel ilişki sırasında bazı tedirginlikleri oluyor. Bu tedirginlik bazen o kadar fazla oluyor ki, cinsel ilişkiye bile izin vermeyecek hale geliyorlar. Başvuracağınız bir psikoterapi merkezinde kısa sürede bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Bence evliliğiniz zarar görmeden bir an önce böyle bir merkeze gidip bu sıkıntınızdan kurtulmanız gerekiyor.

SMEAR TESTİ YAPTIRIN

İlişki sırasında eşimden beyazımsı akın tı geliyor. Bu akıntı normal midir?
Vajinadan bir miktar akıntı olması normal kabul edilir. Vajinadan, normal koşullarda bulunan bakterilere bağlı mikropsuz bir akıntı olabilir. Ve bu salgı ilişki sırasında artabilir. Bu bölgedeki hijyen koşulları bozulursa, mantar veya bakteri yerleşebilir. O zaman akıntının şekli, rengi ve kokusu değişir. Eşiniz smear testi yaptırabilir.

'ÇOCUK İSTİYORUZ'
Ben 30 yaşındayım. 5 yıllık evliyim. Yeni çocuk istemeye başladık. Eşim ilk 1-2yıl korundu. Eşim 27 yaşında. Fazla mastürbasyon yapmak çocuk olmasını etkiler mi?
Mastürbasyon yapmak cinsel yaşamla ilgili bir tercih sebebidir. Aşırıya kaçılmadığı ve bir cinsel partnerin olmadığı durumlarda tavsiye bile edilir. Gebe kalıp kalmama ile bir ilişkisi yoktur.

RAHİM AĞZI YAKILIR
Merhaba, rahmimde iltihap var. Bu nedenle hamile kalamıyorum. Tedavi görüyorum. Benim hamile kalma şansım nedir?
Rahimim iç yüzünün iltihaplanmasına tıp dilinde endometrit denir. Nedeni, belsoğukluğu, doğumdan ve çocuk düşürdükten sonra rahimde parça kalması veya rahim düşüklüğüdür. Hastanın karın bölgesi hassastır, vajinadan cerahatli ve sümüğe benzer akıntı gelir. Aybaşı kanamaları fazla olur. Bacaklarda ve leğen kemiği bölgesinde ağrı vardır. Bu ağrılar dinlenmekle geçer. Rahim ağzını ilgilendiren iltihaplı hastalıklar kısırlık nedenidir. Burada iltihabın varlığı, hem spermlerin ölmesinde rol alır hem de rahim ağzı salgısının yapısını bozarlar. Tedavisi ise rahim ağzının yakılmasıdır. edavi sonrasında başka bir sorun yoksa gebe kalabilrsiniz.

PROSTAT BELİRTİSİ
38 yaşındayım, idrar yaptıktan sonra akıntım oluyor. Bunun için ne yapmam gerekiyor?
Erkeklerde sabahları idrar yaptıktan sonra oluşan akıntı genellikle prostattan salgılanan doğal salgılardır. Cinsel ilişkinin seyrek olduğu durumlarda bu sıvı daha da fazla görülebilir. Ayrıca bağırsak fonksiyonlarının normal olmadığı ve üşütmeye bağlı prostat dokusunda oluşan aşırı kanlanma sonucunda da bu sıvının fazlalaştığı görülebilir.

ZAR YIRTILABİLİR
Arkadaşım mastürbasyon yaparken parmağını ikinci ekleme kadar ileri itmiş. Hemen geri çekmiş, ama çok az kan gelmiş. Kızlık zarı zarar görmüş müdür? Adet dönemi de 1 hafta erken oldu. Bununla bir alakası var mıdır? Çok korkuyor, bilgileriniz için teşekkür ederim.
Vajene giren ilk yabancı cisim ile (penis, parmak) kızlık zarı yırtılır. Çoğu kişide bir miktar kanama olur. Bir hafta sonra iyileşir ve bir daha kanama olmaz. Adet kanaması ile kızlık zarının ilişkisi yoktur.
BİZE ULAŞIN