Makyajda sınır yok!

31.08.2009 Pazartesi

Rujla cildinizi renklendirebilir, bronz pudrayı allık niyetine kullanabilirsiniz. Makyajda harikalar yaratabilmek için birkaç kozmetik yeter

Kozmetİk marketlerde aklımızı çelecek zenginlikte renk ve çeşit bulunsa da, hepsine sahip olmamızın imkanı yok. Fakat yaratıcı fikirlerle evinizde bulunan kozmetikleri alternatif şekillerde kullanabilirsiniz. Örneğin rujunuzu allık ya da far olarak uygulayabilirsiniz. - Yeni rujlar almak yerine evdeki rularınızı karıştırarak yeni bir renk elde edebilirsiniz. Kahverengi ile pembeyi karıştırarak gülkurusu, kırmızıyla lilayı karıştırarak patlıcan moru yaratmak mümkün. - İki kat kırmızı rujun arasında pudra sürerek çok daha canlı bir kırmızı elde edebilirsiniz.

YENİ RENKLER YARATIN

Parlak kırmızı dudak parlatıcınızı elmacık kemiklerinizin üzerine sürün ve parmaklarınızla dağıtın. Yüzünüz çok daha canlı ve genç görünecektir.

Bronzlaştırıcı pudranızı allık olarak kullanırsanız, yüzünüzü çok daha ince ve derin gösterebilirsiniz. Yanaklarınızı içeri çekerek bronz pudranızı çukur kalan kısımlara sürün.

Açık pembe dudak parlatıcınızı kaşlarınızın altına sürdüğünüz zaman gözleriniz daha büyük görünecektir. Yalnız parlatıcı tercihinizi yaparken yapışkan formüllü olmamasına dikkat edin. Yoksa rimeliniz göz kapaklarınıza bulaşabilir.

İNCE HATLAR
Birbiriyle çelişen renkleri bir arada kullanın. Kesinlikle harika bir etki yaratacaksınız. Örneğin mor gibi parlak ve yoğun bir rengi göz kapalarınıza, yumuşak yeşili ise göz altlarınıza uygulayın. Ve işte muhteşem gözler!

Makyaj süngerini fondötene batırdıktan sonra dudaklarınızı bastırın ve bir süre kurumasını bekleyin. Ardından rujunuzu sürebilirsiniz. Ya da ruj yerine parlatıcı da kullanabilirsiniz.

Krem formüllü bir allığı yarım ay şeklinde kaş altınıza ve elmacık kemiklerinizin üst kısmına sürün. Bu işlem ilgiyi gözlerinize çekerek cildinize hafif bir parıltı kazandırır. kadinca.net
BİZE ULAŞIN