Doğum sonrası güzelleşmek için

12.10.2009 Pazartesi

Kadınlardaki doğum sonrası depresyonunu ele alırken annenin hayatındaki tüm değişikliklerin yanı sıra değişen hormonlarla birlikte farklılaşan beden yapısının getirdiği etkiler de göz önünde bulundurulmalı.

Kendi bedeninden yeni bir beden oluşturan kadın, bu değişimin farkına vardığında şaşkınlığa uğruyor. Hatta bazen bu değişiklikler kişide panik ve endişeye sebep oluyor.

Deri çatlakları için: Gebelik döneminden itibaren bebe ve badem yağı ile uygulanacak masajlarla deri çatlaklarını en aza indirilebilir.

Estetik ameliyat: Meme dikleştirme ve karın gerdirme operasyonları için emzirme döneminin üzerinden bir yıl geçmesi gerekir.

Hormonal etki: Karın kaslarının gevşemesi ve doğum sonrasında yeterince güçlenmemesi, derinin çatlamış ve gevşek olması daha ilk aylarda "bunlardan nasıl kurtulabilirim" sorusuna cevap aramaya başlıyorlar. Doğum sonrasında zorunlu olmadıkça anneye cerrahi olarak dokunmaktan kaçınılır. Bu süre annenin bebeğinden arta kalan zamanlarda daha çok egzersiz gibiişlemlerle ve sabırla geçireceği bir süre olmalıdır.
BİZE ULAŞIN