Detoks mucize (mi)

15.10.2009 Perşembe

Detoks vücudu toksinlerden arındırmaktır. Bu sayede vücut hücre, doku ve organlara bakım onarım yapmaya ve kendini yenilemeye başlar.

Detoks bir hastalık tedavisi değildir. Ancak vücuttaki gereksiz atıklar temizlendiğinde genel bir iyileşme hali yaşanır. Amaç hastalanma oluşmadan kişiyi daha sağlıklı noktalara taşıyabilmektir. Suçlu maalesef modern-teknolojik-rahat şehir yaşamıdır.

1- Hava
Dışarı çıkarsınız soluduğunuz hava kirlidir, egzosa boğulmuştur. Dünyada oksijen oranı azalmıştır. Detoks en çok beslenme ile birlikte konuşulur. Halbuki yiyeceklerden önceki en önemli 3 gıdamız IŞIK (Güneş) - HAVA (oksijen, nefes) ve SU'dur. Biliyorsunuz güneş olmayan ülkelerde depresyon ve intihar oranı daha yüksektir. Havasız (nefessiz) sadece birkaç dakika yaşayabiliriz.

2- Su:
Vücudumuzun %75'i de sudur. Bu oranı da bu seviyede tutmamız gerekir. Genelde su yerine maalesef çay, kahve, asitli içecekler tüketiyoruz ve vücudumuz dehidre oluyor. Atılması gerekenler atılamıyor, içimizde kuruyor, kalıyor, yapışıyor. Aynen uzun süre yıkanmayan sudan geçirilmeyen tabaklarda katılaşan yemek kalıntıları gibi.

3- Yiyecekler
Günümüzde maalesef antibiyotikli ve hormonlu yemeye alıştık. Bu gereksiz büyüme hormonlarından dolayı artık kızlar 10 yaşında adet görmeye başladılar. Erkek çocukların göğüsleri de çıkmaya başladı. Tadı tuzu olmayan ama rahat elde ettiğimiz yiyecekler fiziksel olarak konforlu ancak içsel olarak tatsız tuzsuz...
BİZE ULAŞIN