İlk sosyal hayat deneyimleri

14.10.2009 Çarşamba
Çocukların hayatlarındaki ilk gerçek sosyal deneyim olan anaokulları, onların yararlı alışkanlıklar kazanmaları ve gelişimleri için de büyük önem taşıyor. Çocuklar anaokullarında ilgiyi ve sevgiyi paylaşmayı, bir düzen içinde grup halinde hareket etmeyi, beklemeyi, sabretmeyi öğrenirken, ilerideki yıllar için temel oluşturacak çok değerli bilgiler de ediniyor. 1991 yılından beri İstanbul Gaziosmanpaşa'da, 3-6 yaş grubu çocukları geleceğe hazırlayan Canku Anaokulu, çocukların psikolojik, duygusal, bilişsel, sosyal ve dil gelişimini desteklerken öz bakım becerilerini de pekiştiren çoklu zekâ kuramı ve "High Scope" eğitim modeli ile yaratıcı, araştıran, sorgulayan ve özgür çocuklar yetiştiriyor.

Çoklu zeka kuramı ile eğitim...
Canku Anaokulu'nda çocukların yetenek, ilgi ve gereksinimleri dikkate alarak gelişimsel gereksinimlerini karşılayacak en yeni eğitim teknikleri uygulanıyor. Çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyen, yeteneklerini keşfeden, yaratıcılığın ön planda olduğu, çocukların yaparak ve yaşayarak özgürce deneyimler kazanabildiği çoklu zekâ kuramı ve "High Scope" eğitim modeli ile çocuklar hem eğleniyor, hem öğreniyor.

Çocuklar, eğlenerek yabancı dil öğreniyor...
6 yaşına kadar edinilen bilgilerin kalıcı olması ve çocukların bu yaşlarda çok daha kolay öğrenebilmeleri nedeniyle Canku Anaokulu'nda yabancı dil eğitimine özellikle önem veriliyor. Türkçe'den başka dillerin de yaşamımızda yeri olduğu bilincine varan çocuklar, böylece sağlam bir temele sahip oluyor. Psikolog desteğiyle de çocuklar sınıf içinde oynarken gözleniyor, uyum, davranış, beslenme, dikkat vb. problemler yaşayan çocuklar, testler uygulanarak tespit ediliyor. Onlarla birlikte zaman geçiren uzman psikolog, problemlerini çözmek için ailelerle de ortak çalışmalar yürütüyor. www.canku.com.tr
BİZE ULAŞIN