Çarpıcı bakışlar

Çarpıcı bakışlar
24.01.2010 Pazar

Güzel görünmenin değişmez kuralıdır çarpıcı bakışlar Seksi ve canlı bir makyajla ışıltılı gözlere sahip olabilirsiniz


Bütün bakışların sizin üzerinizde toplanmasını istiyorsanız önce bakışlarınız dikkat çekmeli. Seksi ve canlı bir makyajla gözlerinizi ışıl ışıl bir hale getirebilirsiniz. İşte size öneriler.

1. adım: Göz kapağınıza ilk önce bir kapatıcı ya da far uygulayın. Bu kızarıklık ortaya çıkmasını engelleyecek ve göz kapağınızın daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

2. adım: Siyah eyeliner ile kirpik diplerinize çizgi çekin.

3. adım: Kısa makyaj fırçasıyla, tüm göz kapağınıza koyu gri bir far uygulayın.

4. adım: Göz kapağınızın kıvrılma noktasına siyah far uygulayın. Siyah ve gri farı karıştırıp, kıvrımın hemen üzerine, kaş altı bölgesine hafifçe sürün.

5. adım: Siyah likit eyeliner ile göz kapağınızın kirpik diplerine biraz daha belirgin kalınlıkta bir çizgi çekin. Audrey Hepburn ve Amy Winehouse arası bir göz makyajı için göz kapağının dışına doğru olan bölgeye biraz daha kalın uygulayabilirsiniz. Eye liner kuruduktan sonra bir kez daha uygularsanız daha belirgin bir bakışa sahip olabilirsiniz.

6. adım: Şeftali, zümrüt yeşili gibi daha parlak ve açık bir farı göz kapağı ile eyeliner arasına hafifçe sürebilirsiniz. Aynı karışımı daha ince bir far ile alt kirpiklerinizin altına sürebilirsiniz. Kirpiklerinizi kıvırarak, iki kere maskara uygulayın. Yanağınızda maskara lekesi olup olmadığına dikkat edin ve temizlemeyi unutmayın. Bu makyajla gözlerinizi tamamen ortaya çıkaracaksınız. Işıltılı bir gülümseme için şeffaf ama parlak bir ruj kullanın veya hiçbir şey sürmeyin.

HAMİLELER DİKKAT!


TOK TUTAN DİYET

GÜZEL BİR CİLT İÇİN PÜF NOKTALAR

EN İLGİNÇ SAĞLIK SORULARI

DAHA İYİ BİR CİNSEL HAYAT İÇİN!
BİZE ULAŞIN