Otlarla gelen sağlık

Otlarla gelen sağlık
27.01.2010 Çarşamba
Zencefil: Sindirim sistemindeki gazı gideren boğaz ve broşlardaki iltihabı çözen zencefil, hamileliğin başlangıcındaki sabah bulantılarını da gideriyor.

Sarımsak: Antibiyotik etkili, vücudun bağışıklık sistemini destekliyor, fiziksel dayanıklılığı artırıyor, kan basıncını düzenliyor ve kolesterolü düşürüyor.

Maydanoz: Ağız kokusuna neden olan yiyecekleri tükettikten sonra maydanoz çiğnemek hoş bir ağız kokusuna sahip olmanıza yardımcı olur. Antioksidan etkisi sayesinde vücuda doğal detoks yapar.

Kekikotu: Gaz söktürmek ve ishale karşı küçük çocuklara içirilir, nefes yollarını rahatlatır. Toprak üstü kısımlarından hazırlanan tıbbi çay uykusuzluk için veya yatıştırıcı olarak içilir.

Kuşburnu: Üst solunum yolları hastalıklarında, idrar söktürmede, böbrek ağrılarına iyi gelir. Meyvelerle karıştırılıp kaynatılınca vücudun direncini arttırıp soğuk algınlığını önler.

Melisa (Oğul Otu): Doğal olarak yetişen melisa kalp hastalıkları, hazımsızlık, baş ağrısı ve migren için kullanılır. Çay gibi demlenir. Ayrıca zindelik vermesi için sulandırılarak içilir.

İÇİNİZİ ISITACAK TASARIMLAR

EN ÇOK ONLAR ARZULANIYOR

MİLANO'DA MİNİ DEFİLESİ

MARILYN MONROE'NUN HİÇ GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFLARI
BİZE ULAŞIN