Adaçayı mucizesi

Adaçayı mucizesi
30.01.2010 Cumartesi

Mucize bitki adaçayı sıkça içildiğinde bedeni güçlendiriyor, kalp krizi riskini azaltıyor üstelik sinir sistemini de düzene sokuyor...

Birçok hastalığın önlenmesinde ve tedavi sürecinde iyi gelen adaçayı tam bir şifa deposu. Doktor tavsiyesi ve önerisine göre kullanıldığında iyi sonuçlar elde edilebiliyor. Sıkça içildiğinde tüm bedeni güçlendiriyor, kalp krizi tehlikesini azaltıyor ve kötürümlüklerde çok yararlı olduğu biliniyor.
Gece terlemelerine iyi gelen ek bitkidir.
Hastalık sonrası güçsüzlük hallerinde başarıyla kullanılır.
Kramplarda, omurilik rahatsızlıklarında, beze hastalıklarında ve organ titrekliklerinde kullanılır.
Adaçayının karaciğerde de çok olumlu etkiler oluşturduğu bilinirken, gazları yok ediyor. Kan temizleyici etkisi bulunan adaçayı, solunum organlarını ve mideyi balgamsı salgılardan temizliyor, iştah açıyor, bağırsakları rahatlatıp gazların dışkılanmasını sağlıyor.
Kramp çözücü etkisi sayesinde, ishalde çok rahatlatıcı etki gösteriyor.
Böcek sokmalarında, sokulan bölgeye adaçayı yaprağının tozu uygulanabiliyor.
Adaçayı dıştan uygulandığında (çalkalama ve gargara), bademcik iltihabı, boğaz hastalıkları, diş iltihaplanmaları, yutak ve ağız boşluğu iltihaplanmalarında veya ülserlerine iyi geliyor.
Sallanan dişlere, dişeti çekilmesine ve kanamasına karşı da kullanılır. Bitki çayına batırılan pamuğun yaralı bölgelere uygulanması çabuk iyileşme sağlar.
Sinirli ve yorgun olan kişilere arada sırada adaçayı içirilmesi sinir sistemini düzene sokar.
Zayıf ve güçsüz çocuklara balla tatlandırılarak içirilir.
Adaçayı kullanımında tansiyonu yükselttiği için bu yönde rahatsızlığı olanların dikkatli olması gerekiyor.
KAYISI VE ELMA MASKESİ

4 tane kayısının kabuklarını, yaklaşık 1.5 cm kalınlığında soyun. İncecik soyacağınız kırmızı elmanın kabuğuyla kayısıları, küçük bir kapta ve çok az su ilave ederek hafif ateşte 5 dakika lapa haline getirin. Çatal ya da kaşık ile iyice ezin. Ilıyınca yüzünüze çok hafif bir şekilde yedirerek sürün. 30 dakika bekletin. Daha sonra yıkayın. Bu kürü uyguladıktan sonra cildinizdeki olumlu değişimi siz de hemen fark edeceksiniz.

BÖĞÜRTLEN KANSER DÜŞMANI

Ülkemizde yol kenarlarında, korularda, ormanlarda sık rastlanan, dikenli bir ağacın meyvesi olan böğürtlenin faydaları saymakla bitmiyor. Üstelik meyve organik asitler, mineraller ve vitaminler bakımından çok zengin. Yapılan araştırmalar böğürtlenin, bünyesinde barındırdığı antioksidanların bağışıklık sistemini güçlendirerek kanser türlerine karşı koruyucu etkisi olduğunu ortaya çıkardı.İZMİR'İN ÜNLÜ GÜZELLERİ


ERKEK KARDEŞİ İÇİN ÇOCUK DOĞURACAK

ZAMANIN YOK ETTİĞİ YILDIZLAR

YAŞLANDIKLARINDA BÖYLE OLACAKLAR

BELEDİYE OTOBÜSLERİNDE UNUTULAN EŞYALAR
BİZE ULAŞIN