Sahnede kriz

Sahnede kriz
20.04.2012 Cuma

İstanbul Şehir Tiyatroları'ndaki yönetmelik değişikliği, kriz oldu. Tiyatrocular değişikliğin 'sanat cinayeti' olduğunu savunurken; bazı kesimler ise 'Tiyatro seyircisi azalıyor. Değişim şarttı' diyor

Tiyatro sahnesinde 'yönetmelik krizi' çıktı! Her şey İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Şehir Tiyatroları'nın yönetmeliğini değiştirmesiyle başladı. Yeni yönetmelikte; geçmişte bir genel sanat yönetmeninin belirlediği repertuvarı artık 2'si bürokrattan oluşan 7 kişilik kurul seçecek. n DEĞİŞİMİN ardından; Kadir Topbaş'ın Kültür Danışmanı Kenan Işık'ın da olduğu Şehir Tiyatrosu mensupları istifa etti. Topbaş, kararın demokratik olduğunu dile getirdi. Tiyatrocular ise yeni yönetmeliğe tepki gösterirken; bazı kesimler karar için; "Seyirci sıkıntısı çeken şehir tiyatrolarına taze kan gelmesi iyi olur" fikrinde.

iSTiFA KARARIMIN ARKASINDAYIM
Şehir tiyatrolarının genel sanat yönetmeni Ayşenil Şamlıoğlu, dün tüm sanat yönetmenleriyle basın toplantısı düzenledi. Kararının arkasında olan Şamlıoğlu, Şubat ayında "Şehir tiyatrolarının seyirci sayısı git gide azalıyor. Değişim şart" demişti.


En çok retweet alan twitter geyikleri
BİZE ULAŞIN