Ufukların efendisiyiz

Ufukların efendisiyiz
01.04.2012 Pazar

Başbakan Erdoğan, TUSKON'da konuştu: Silahla, dayatmayla değil, çalışarak dünyayı fethettik. 5 kıtada Türkiye'ye övgü yağdırıyorlar. Aziz milletimizin arzusuyla hedefe yürüyoruz...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) 4. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu... 4+4+4 eğitim sistemi ve gündemdeki konularla ilgili açıklamalar yapan Başbakan Erdoğan, "Türkiye'de istikrar var" dedi.
İşte Erdoğan'ın sözleri:

Hala şu anda bile bazı muhalif çevreler şunu soruyor, 'Gerçekten normal seçimler gene 2015'te mi olacak?' Ya ne bekliyorsunuz. Zaten istikrarın teminatı o, tabii ki 2015'te olacak. Ancak dert başka. Dertleri kafaları, zihinleri nasıl bulandırırız. Belirlenen, ilan edilen ne ise o tarihte seçim yapılır. Sadece bir cumhurbaşkanlığı seçimini 7 yılda değil de halka gidelim sözü verdik. 5 yıldan 4 yıla inme noktasında anlaştık. Orada bir yanlış yaptık. Keşke biz onlarla o anlaşmayı yapmamış olsaydık.

MAFYALARI ÇÖKERTTİK
Bu hükümet arkasına mafyayı, çeteleri, cuntaları almadı, tam tersine, mafyanın, çetelerin, cuntanın üzerine kararlılıkla gitti ve gidiyor. Bu hükümet arkasına sermayeyi almadı, seçkinlerin, elitlerin, patronların hükümeti olmadı. Hak sahibi olanların hizmetkarı oldu. Bu hükümet, yetimin hakkını gözetti.

Silahla, baskıyla değil, dayatmayla, topraklar fethederek değil, Türkiye artık gönüller fethederek ufukların efendisi oluyor. Türkiye, Yeni Zelanda'dan Kanada'ya, Japonya'dan Brezilya'ya kadar 5 kıtada gönüller kazanıyor. Türkiye, başarılı müteahhitleriyle, başarılı iş adamlarıyla, okullarıyla, öğretmenleriyle gönüller kazanıyor. Güney Kore'de bize bunu nasıl başardığımızı soruyorlar.

Türkiye, güçlü, istikrarla, sağlam ekonomisiyle, alan el değil, veren el olmasıyla parmakla gösteriliyor. Bugün ulaştığımız nokta, hiç ama hiç tartışmasız, bizzat milletin eseridir. Türkiye, aziz milletin arzusu, talepleri, hedefleri doğrultusunda yükseliyor.

Geldiğimizde Merkez Bankası'nın hali ortadaydı. Onlar borçlandı biz ödedik. IMF'ye olan borç 2.3 milyar dolara kadar düştü. Şu an istesek IMF'İN borcunu tıkır tıkır öderiz, al paranı git deriz. Ama gerek yok yapmıyoruz. Hortumculukla bu olur mu? Biz hortumları kestik.

Bunlar evlerinde asılı duran kitaptan hiçbir zaman korkmadı. O kitabın okunmasından, okutulmasından korktular. Tarihleri boyunca Kuran'ı evlerinin duvarlarında süs olmasını görmek istediler. İsteyen aileler yavrusunu Kuran'ı Kerim dersine gönderebilecek.

* TBMM bir kere daha tarih yazdı. 28 Şubat sürecinin en önemli izi ortadan kaldırıldı. Genel kurulda dayatma değil, tehdit değil hür irade, millet iradesi galip geldi. Hür vicdanlarıyla karar veren ve tarih yazan vekilleri tebrik ediyorum. Ana muhalefet aylardır karşı çıkıyor. Bizim haberimiz yok diyorlar. Her şeyden de haberleri var doğru konuşmuyorlar. Neden karşı çıktıklarını bile ifade edebilmiş değiler.BİZE ULAŞIN